V 5. kole se střetli domácí Viktoriáni U19 s týmem ze severu Čech a to Baníkem Most. Domácí měli v úmyslu potvrdit slušný výkon z Teplic a navázat i v domácím zápase.

V 5. kole se střetli domácí Viktoriáni U19 s týmem ze severu Čech a to Baníkem Most. Domácí měli v úmyslu potvrdit slušný výkon z Teplic a navázat i v domácím zápase.

V první příležitosti střílel ve 14.minutě Mandula do připraveného Perestjuka. Hned vzápětí postupoval ze strany sám na brankaře Krmenčík, ale znovu zakončil pouze do Perestjuka. Ve 20. minutě měl vyloženou příležitost Hrubý, ale sám před brankařem si špatně připravil míč. Hosté poprvé zakončili ve 26. minutě, Mandous si se střelou poradil. Chvíli před poločasem se uvolnil Hrošovský a jeho povedeno ránu s námahou vyrazil Perestjuk na rohový kop.

Ve druhém poločase se domácí dočkali branky, střídající Hoffmann ideálně uvolnil Krmenčíka, který přesnou střelou překonal Mosteckého brankaře. Domácí se i nadále snažili vstřelit další branku, ale nebylo jim souzeno. Naopak po ojedinělém útoku hostů v 78. minutě vyrovnal Vodička na 1:1, když přehodil brankaře Mandouse. Domácí ještě zvýšili tlak, přitlačili soupeře na jeho polovině, ale vítěznou branku se jim vstřelit nepodařilo.

"Celý zápas jsme dobývali branku hostů, kteří hráli velmi obětavě. Bohužel naše šance především v prvním poločasu jsme nevyužili, hosté naopak jedinou vážnější ano," komentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FK Baník Most 1:1
Poločas: 0:0
Sestava:  Mandous – Vachovec, Růžička, Libotovský, Prais – Hrošovský (79. Vokáč), Filinger, Hrubý (46. Hoffmann) – Kocour (58. Vrhel), Mandula, Krmenčík