Zatímco ženy Viktorie vysoko podlehly svým soupeřkám, dorostenky dokázaly v Praze zabojovat a přivést si bod za remízu 2:2, když všechny branky padaly až ve druhém poločasu.

Zatímco ženy Viktorie vysoko podlehly svým soupeřkám, dorostenky dokázaly v Praze zabojovat a přivést si bod za remízu 2:2, když všechny branky padaly až ve druhém poločasu.

"Na Slavii se nám vždy dařilo. Co pamatuji, ještě nás neporazili. Ale i když první poločas skončil bez branek, Slávia byla lepším týmem. Lépe kombinovali a byli před naší brankou nebezpečnější. My jsme se dostávali na soupeřovu polovinu jen ztěžka, protože se nám nedařila kombinace. Takže v prvním poločase  bylo jediné pozitivum naše bojovnost. Bohužel jsme měli  špatný vstup do poločasu druhého. Ve 44. minutě jsme křižnou střelou inkasovali poprvé. Hned za dvě minuty po hře naší hráčky ve skluzu  brankářka špatně vyhodnotila situaci, bála se vzít balon do ruky z obavy, že se jedná o malou domů a inkasovali jsme podruhé. Jakoby nás to vyburcovalo a začali jsme hrát svoji hru. V 55. minutě Svitková utekla po pravé straně a její ostrý centr Rosprimová proměnila v branku. V 69´ po přímém kopu a závaru před brankou Slavie se nejlépe orientovala Svitková a vyrovnala. V posledních pěti minutách jsme mohli ještě výsledek otočit, ale soupeř si již všechny body vzít nenechal.

Abych se přiznal, po vývoji hry v prvním poločasu jsem měl trochu obavy. Ale děvčata  opět ukázala, jaká mají srdce a jaké jsou bojovnice. Když se k tomu daří i hra, jsme všem velmi nepříjemní," uvedl po utkání trenér Karel Fajfrlík

SK Slavia Praha -  FC Viktoria Plzeň 2:2