V rámci posledního podzimního kola Juniorské ligy přivítali plzeňští mladíci celek Pardubic. Na umělém povrchu na Doubravce měli mít navrch hráči Viktorie, kteří před zápasem okupovali desáté místo tabulky. Jejich soupeř z města perníku uzavíral ligovou tabulku se ziskem devíti bodů z dvaceti utkání.

V rámci posledního podzimního kola Juniorské ligy přivítali plzeňští mladíci celek Pardubic. Na umělém povrchu na Doubravce měli mít navrch hráči Viktorie, kteří před zápasem okupovali desáté místo tabulky. Jejich soupeř z města perníku uzavíral ligovou tabulku se ziskem devíti bodů z dvaceti utkání.

Do první nebezpečné akce se dostali hráči Pardubic. Už ve třetí minutě se k domácímu pokutovému území řítil útok hostí, který nedovoleným zákrokem zastavil domácí kapitán Růžička, který vzápětí obdržel žlutou kartu. Odovědět se pokusil v šesté minutě Veselinovič, který pohlednou individuální akcí obešel několik protihráčů, ale k ohrožení Čihařovy branky díky nepřesné přihrávce nedošlo. Hra se v prvním poločase vyrovnala a více než útoky obou celků dominovaly zadní řady. Hostující obránci zastavili i slibné šance Veselinoviče nebo Hrdličky. První poločas tedy skončil za bezbrankového stavu.

Do druhé půle poslal trenér Kohout čerstvého Rusňáka, který nahradil Dominika Mandulu. V 56. minutě padla úvodní branka utkání, na neštěstí pro domácí za záda brankáře Šimana. Pardubický Fusek se dokázal prosmýknout až před domácí branku, kde si poradil jak s dotírajícími obránci, tak právě s plzeňským gólmanem, kterého překonal povedeným lobem - 0:1. Minutu nato mohlo být srovnáno. Hradecký se nečekaně zjevil v pokutovém území Pardubic, jeho střela ale zamířila nad břevno. Co se nepodařilo Hradeckému, dokázal v 60. minutě Mladen Veselinovič. Odvrácený míč z rohového kopu se odrazil právě k mladému Bosňanovi, který jeji z voleje nekompromisně napálil přesně k pravé tyči Čihařovy svatyně – 1:1. V 63. minutě došlo na druhé střídání v červeno-modrých barvách. Ze hřiště odešel Hamerník, kterého nahradil Mariánus. Pardubičtí hráči se dostali pouze k propagačním pokusům ze střední vzdálenosti, které Šiman bez problémů kryl. A tak v 70. minutě udeřilo na opačné straně. Centr do pokutového území propadl až k Hrdličkovi, který jej pohotově usměrnil k tyči hostující branky – 2:1 pro Viktorii. Pardubice kontrovaly agilním Fouskem, jenž ze samostatného úniku po pravé straně vytěžil pouze střelu mimo. Ze hřiště následně odešel Hrdlička, který přepustil své místo na hrací ploše Hvězdovi. Osmasedmdesátá minuta přinesla další změnu skóre. Rozběhnutý Veselinovič dostal skvělou přihrávku a z hranice vápna nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout. Jeho obstřel zapadl přesně na zadní tyč – 3:1. V nastaveném čase uzavřel skóre pondělního utkání Lukeš, který překrásnou dalekonosnou střelou vymetl šibenici za zády Čihaře.

Viktoriáni se tak mohli radovat ze zaslouženého vítězství poté, co z nepříznivého skóre 0:1 otočili zápas a čtyřmi brankami se postarali o to, že tři body zůstaly na západě Čech.

"V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, kdy jsme sice měli míč ve větším držení, ale nic jsme z toho nevytěžili. Ve druhém poločasu jsme inkasovali po akci středem hřiště. Klíčové bylo, že nás obdržená branka nakopla ke zlepšenému výkonu a brzy jsme vyrovnali Veselinovičem. Zápas se nám podařilo otočit po dorážce Hrdličky. Pozitivem na utkání je otočení nepříznivého stavu, kdy se ještě trefil Veselinovič a v závěru technickou střelou Lukeš. Pardubice zde odehráli slušné utkání, ale my jsme dnes byli na rozdíl od předchozích zápasů produktivní," zhodnotil utkání trenér Jiří Žilák.

FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice 4:1

Branky: 60. a 78. Veselinovič, 70. Hrdlička, 90+1. Lukeš – 56. Fusek. Rozhodčí: Ochotnický – Zeman, Janoch. ŽK: Růžička, Veselinovič – Řezníček, Fousek.

FC Viktoria Plzeň: Šiman – Hamerník (63. Mariánus), Mandula (46. Rusňák), Hrdlička (76. Hvězda), Mlynařík (85. Krčál), Hrubý, Lukeš, Hradecký, Růžička, Libotovský, Veselinovič (82. Domabyl).

FK Pardubice: Čihař – Řezníček, Pešek, Čáp, Pánek, Janecký, Fousek (79. Štemberk), Prokopec, Kakrda, Polák, Fusek.