V sedmém kole Juniorské ligy přivítala plzeňská Viktorka nadmíru silného protivníka. V Luční ulici se představila Sparta Praha, které před výkopem utkání náleželo druhé místo v tabulce. Naopak Západočechům patřila před tímto duelem příčka desátá.

V sedmém kole Juniorské ligy přivítala plzeňská Viktorka nadmíru silného protivníka. V Luční ulici se představila Sparta Praha, které před výkopem utkání náleželo druhé místo v tabulce. Naopak Západočechům patřila před tímto duelem příčka desátá.

Už po deseti minutách hry se dočkali fanoušci Viktorky úvodní a, jak se nakonec také ukázalo, jediné branky střetnutí. Po rohovém kopu si míč našel Marka Hanouska, který přesnou hlavičkou na zadní tyč rozvlnil sí za Staňkovými zády. Viktorka se tak ujala po brance stabilního člena prvního týmu Plzeňanů vedení 1:0. Blízko ke svému druhému gólu byli viktoriáni po půlhodině hry, ale Michal Mlynařík nezacílil přesně do odkryté branky poté, co mu nabídlo tuto šanci nedorozumění mezi sparanským gólmanem a jedním z beků, a nastřelil pouze tyčku. K následné dorážce se sice protlačil Marek Pernglau, ale tomu se podařilo trefit pouze vracejícího se brankáře Staňka. Brankou vzápětí neskončily ani následující snahy Viktorie. Ke konci prvního poločasu se z brejku pokusil o vyrovnání sparanský Valenta, ale nezakončil ho určitě tak, jak si představoval.

Do druhého poločasu zápasu, během kterého byste hledali na obloze slunko jen marně, nastoupili sparané se dvěma změnami v základní jedenáctce. Pod dozorem Pavla Vrby, který na klání juniorky nechyběl, se po střídání útočných snah na jedné a druhé straně vyznamenal v 65. minutě gólman Viktorky. Jakub Šiman totiž zneškodnil velkou příležitost hostujícího Reitera. Sparta si následně vytvořila tlak, který se snažil přetavit do vyrovnání svou střelou David Skopec. Neuspěl, a tak odpověděli protiútokem viktoriáni. Po přihrávce do šestnáctky hostů z kopačky Marka Hanouska přestřelil branku Sparty Vítězslav Hrdlička, jenž předtím na hrací ploše vystřídal Daniela Černého. Sparané toužili alespoň po bodu za remízový výsledek. Velmi blízko ke vstřelení gólu byli v 81. minutě, kdy zastavilo gólovou radost Jiřího Bederky břevno plzeňské svatyně. Sparta měla v závěrečných minutách velký tlak. Už v nastaveném čase Viktorii znovu pomohla branková konstrukce, na které skončilo i Karafiátovo zakončení.

Tři body tak nakonec zůstaly v Plzni. Juniorka Viktorie se díky vítězství nad Spartou posunula v tabulce na sedmou příčku.

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:0