V předehrávaném utkání 16. kola I. dorostenecké ligy přivítali dorostenci Viktorie Plzeň na hřišti v Luční ulici ostravský Baník. Ve vyrovnaném utkání o třech bodech rozhodla přesná trefa plzeňského Dvořáka z poslední minuty.

V předehrávaném utkání 16. kola I. dorostenecké ligy přivítali dorostenci Viktorie Plzeň na hřišti v Luční ulici ostravský Baník. Ve vyrovnaném utkání o třech bodech rozhodla přesná trefa plzeňského Dvořáka z poslední minuty.

Úvod utkání provázely oboustranné nepřesnosti. V 8.min vyslal první střelu mimo branku domácí Kůžel. Ve 12.min se do šance dostal Hrubý, který však po centru Praise netrefil branku z bezprostřední blízkosti. „Ve 13.min jsme chybovali v obranně a hosté dokázali naší nepřesnost využít. Po přihrávce Boháče se trefil Viktory (0:1). Po obdržené brance jsme byli aktivnějším týmem, vytvořili jsme si převahu a také brankové příležitosti,“ komentoval utkání trenér Jiří Žilák, který v tomto zápase zastupoval Jiřího Kohouta, jenž si plní reprezentační povinnosti s výběrem do 17 let. Ve 20.min Kůžel trefil tyč a ve 34.min stejný hráč neproměnil další příležitost. Do šance se dostal také Končal, ale ani jeho střela brankou neskončila.

Ve druhém poločase se hra často přelévala z jedné strany na druhou. K vidění byly rychlé akce, avšak souvislá kombinace se viktoriánů proti důraznému a organizovanému soupeři příliš nedařila.  „V 68.min se nám podařilo vyrovnat. Po centru Hrubého zakončoval Kůžel, jehož střelu do břevna dorazil pohotový Končal (1:1).“ V 78.min mohl vstřelit druhý gól aktivní Kůžel, ale v šanci nemířil přesně. „Vítězné branky jsme se dočkali až v 90.min. Na centr Hrubého si naběhl Dvořák a nekompromisně zavěsil (2:1). V náročném utkání jsme zaslouženě zvítězili