V utkání osmého kola ČFL přivítala juniorka Viktorie Plzeň v neděli dopoledne na hřišti v Luční ulici sedmý tým tabulky - FK Kunice. Utkání, které přineslo řadu pohledných momentů před oběma brankami nakonec skončilo bezbrankovou remízou. Pro plzeňské fotbalisty to bylo čtvrté utkání v řadě za sebou, ve kterém bodovali.

V utkání osmého kola ČFL přivítala juniorka Viktorie Plzeň v neděli dopoledne na hřišti v Luční ulici sedmý tým tabulky - FK Kunice. Utkání, které přineslo řadu pohledných momentů před oběma brankami nakonec skončilo bezbrankovou remízou. Pro plzeňské fotbalisty to bylo čtvrté utkání v řadě za sebou, ve kterém bodovali.

Viktoriáni nastoupili s Daňkem v brance a hned od úvodního hvizdu se snažili za ideálního fotbalového počasí o kombinační hru. Už v sedmé minutě se po rozehraném rohovém kopu ocitl v zakončení Dvořák, ale pálil přímo do gólmana. O dalších sedm minut později to opět vřelo před brankou Šilhavého, i v tomto případě nebezpečnou situaci gólman Kunic vyřešil. Po úvodní patnácti minutové převaze domácích se hra začala postupně vyrovnávat a do příležitostí se dostávali i hosté. Ale šanci Engelmanna,  či Rajnocha, vyřešil s přehledem Michal Daněk.A protože i příležitost Davida Kůžela ve 30. minutě zůstala bez gólového vyjádření, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Stejně tak i druhý poločas přinášel dramatické situace před oběma brankami. A i ve druhé části zářil plzeňský gólman, který bravurními zákroky zmařil tutovky hostí. Stejně tak i jeho protějšek Michal Šilhavý si dokázal poradit se šancemi Mudry a Hrošovského, který v 78. minutě, po individuálním průniku, pálil těsně nad. Zápas tak nakonec skončil spravedlivou remízou. V příštím kole zajíždějí plzeňští mladíci na hřiště v tabulce druhých Pardubic.

„S bodem, který jsme doslova vydřeli, můžeme být dnes spokojeni. Kunice potvrdily roli zkušeného týmu. Především jejich standardní situace byly hodně nebezpečné. Samotný zápas se musel líbit, nebo se hrálo před oběma brankami,“ komentoval zápas asistent trenéra Martin Lepeška.

FC Viktoria Plzeň B - FK Kunice 0:0