V pořadí šesté ligové utkání sehráli žáci Viktorie Plzeň U13 v domácím prostředí s týmem SK Hořovice. ”I když soupeř obsazuje spíše spodní příčky tabulky, nechtěli jsme nic...

V pořadí šesté ligové utkání sehráli žáci Viktorie Plzeň U13 v domácím prostředí s týmem SK Hořovice. "I když soupeř obsazuje spíše spodní příčky tabulky, nechtěli jsme nic podcenit a snažili jsme se na soupeře dobře připravit. Za cíl jsme si dali předvést nátlakovou hru s maximálním nasazením, aktivním napadáním hráčů soupeře již v počátcích rozehrávky, kluci se měli soustředit na získávání míčů ihned po výkopech soupeře. Chtěli jsme zároveň vstřelit co nejrychleji gól, následně uklidnit hru a zahrát si po neúspěšném vystoupení se Slavií skutečný "fotbal". Mám radost, že téměř vše jsme v 1.poločase splnili. Již v 6.minutě Král po pasu Kuleho přehodil gólmana(1:0), v 11min. po rohu Vylety napálil míč Čihák a Lopata ho doklepl do branky (2:0). V 16´jsme předvedli hezkou kombinaci po ose Čihák - Vyleta - skórující Rytíř (3:0). Poslední branku před přestávkou zaznamenal Kuhajda po pěkném křižném centru Krále napříč vápnem(4:0).
roman_vyleta_small.jpgPo provedení změn v sestavě jsme soupeře ve 2.půli přehrávali ještě výrazněji, paradoxně soupeř snížil z ojedinělého brejku po chybě obrany. Zahrávali jsme řadu rohů, trestných kopů, jejich proměňování bylo asi jedinou slabinou dnešního utkání. Ve 45´poslal Hatina krásný pas na Krále, který okamžitě centroval do vápna a Rytíř se hlavou v nejhezčí akci zápasu nemýlil (5:1). Hatina se v 51´prosadil i sám krásnou střelou z 25m (6:1). Soupeř pak sice opět po brejku snížil, poslední slovo měl ale v 56´po přiklepnutí aktivního Soroky Tušek(7:2). Výsledek 7:2 odpovídá předvedené hře obou týmů, z dnes dobře fungujícího celého týmu bych vyzdvihl výkon Kuleho, Rytíře, Soroky, Krále
", řekl trenér týmu Roman Vyleta.

U13
FC Viktoria Plzeň - SK Hořovice 7:2
poločas: 4:0
branky: Rytíř 2(16´,45´), Král(6´), Lopata(11´), Kuhajda(22´), Hatina(51´), Tušek(56´)
sestava: Bejdák - Čihák, Piroch, Kadlec(25´Kalčík), Lopata(31´Hatina) - Král, Glazer(31´Soroka), Kule, Kuhajda - Vyleta(31´Tušek), Rytíř.