V dalším domácím zápase 1. dorostenecké ligy přivítali Viktoriáni soupeře z nedaleké Příbrami. Domácí poslední tři zápasy vyhráli naopak hosté se pohybují na chvostu...

V dalším domácím zápase 1. dorostenecké ligy přivítali Viktoriáni soupeře z nedaleké Příbrami. Domácí poslední tři zápasy vyhráli naopak hosté se pohybují na chvostu tabulky.

Od začátku přitlačili Viktoriáni svého soupeře na jeho polovinu. První zakončení si připsal v 7.minutě Štípek, Planický jeho pokus vyrazil. Gólový moment přišel ve 23. minutě, rohový kop Beránka usměrnil hlavou do branky Vaněček 1:0. Hned vzápětí měl znovu šanci Vaněček, mířil však vedle. Ve 34.minutě uvolnil Vaněček Mandulu, který šel sám na Planického, ale o kousek minul branku Příbrami. Ve 37.minutě prošel Mandula, přihrál Beránkovi, který orazítkoval tyč Planického branky. Ve 39.minutě se znovu prosadil Vaněček, když zužitkoval dobrou přihrávku Hrošovského 2:0. Ve 41. minutě zahrozila Příbram, když hlavou trefil břevno Bublík. Těsně před půlí ještě v dobré pozici mířil Beránek vedle branky hostů.

jiri_kohout_roz.jpgVe druhé půli domácí začali znovu aktivně. Ve 48. minutě uzamkli soupeře do vápna, ale Vaněček nejprve mířil do břevna a ten samý hráč o pár vteřin později pouze do tyče. V 58. minutě pronikl za obranu hostů Brož, odcentroval a Růžička ve vyložené šanci trefil dobře postaveného Planického. V 79. vysunul Hrošovský Vaněčka, který šel sám na brankaře, hostující Nádherný ho ale fauloval a uviděl červenou kartu, z následného přímého kopu nebylo nic. Poslední vyloženou šanci měl v 88.minutě Štípek, ale sám před Planickým mířil vedle. „Zápas jsme měli pod kontrolou, škoda že jsme nevyužili některou z mnoha brankových příležitostí,“ okomentoval zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – 1.FK Příbram 2:0

Poločas: 2:0

Sestava: Fillinger –  Aubrecht, Brož, Růžička, Kubek – Štípek , Hrošovský, Sladký, Vaněček, Beránek (66. Šíša) – Mandula (77.Frána)