f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Č. Budějovice 6:0 (4:0) | FC VIKTORIA Plzeň

Plzeň - Č. Budějovice 6:0 (4:0)

16.kolo, sobota 25.3.2017, 13:15, Luční
Plzeň: Riedl – Halász (C) (62. Strnad), Strmiska, Ruda, Petrmichl – Kuhajda (51. Lehký), Pavlík, Kodýdek – Václavík (65. Koranda), Kotěšovec (51. Pecháček), Popovič (51. Dotzauer).
Č. Budějovice: Vojtíšek – Plandor, Wimmer (52. Trnka), Červený, Carda, Radychovskyj, Jansa (C), Sedlák (68. Benda), Matuška, Jurásek, Skála.
Branky: 8. Kodýdek, 12. Strmiska, 18. Popovič, 33. Popovič, 60. Václavík, 66. Pecháček, ŽK: Carda, Radychovskyj, Jansa, Rozhodčí: Štěrba – Ježek, Kořan.
Diváci: 30.

Komentář

Domácím vyšel první poločas. V osmnácté minutě vedli po brankách Kodýdka, Strmisky a Popoviče již 3:0. Když posledně jmenovaný přidal ve 33. minutě čtvrtý gól po výborně řešené brejkové situaci, bylo téměř rozhodnuto.

Ve druhém poločase přidali ještě viktoriány dva góly, čímž potvrdili jasné vítězství. Hosté se během druhého poločasu dostali do dvou šancí, ale domácí brankář Riedl udržel dobrými zákroky čisté konto.

Ohlasy trenérů

Josef Parlásek (FC Viktoria Plzeň): „Klukům patří pochvala za odpracované utkání. Hráli jsme aktivně a zaslouženě zvítězili. Nicméně i přes jednoznačný výsledek máme ve hře rezervy na, kterých musíme v tréninku, následně v dalších utkáních, zapracovat.“