f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Liberec 3:0 (0:0) | FC VIKTORIA Plzeň

Junioři zdolali Liberec ve druhé půli, Vais vstřelil dvě branky
26.11.2017
FCVP
Juniorka - reportáž

Juniorský tým Viktorie Plzeň porazil Slovan Liberec na domácím hřišti 3:0! Všechny góly padly ve druhém dějství, když nejprve skóre otevřel Tomáš Skála, aby posléze dvě branky přidal Jonáš Vais. Svěřenci trenéra Jiřího Kohouta tak dosáhli na třetí vítězství z posledních čtyř zápasů.

16.kolo, neděle 26.11.2017, 11:00, Luční
Plzeň: Sváček – Kadar, Vacovský, Novák (C), Skála – Pavlík (84. Čihák), Mudra (67. M. Petr) – Kulhánek (56. Arzberger), Vais, Vilček (87. Ryška) – Pinc (89. Pek).
Liberec: Franc – Heppner, Ulbrich, Blažek (C), Písačka, Baláž (75. P. Petr), Kazda, Prokš, Michalec (65. Micovčák), Kristian, Gembický.
Branky: 58. Skála, 69. Vais, 88. Vais, ŽK: Kazda, Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Vlasjuk.
Diváci: 80.

Komentář

První poločas dlouho nenabízel žádnou větší gólovou akci. Přišla až ve 36. minutě, kdy si hostující Heppner naběhl do šance a z velkého úhlu nechal vyniknout brankáře Viktorie Dominika Sváčka. Na druhé straně z rychlé akce pálil nebezpečně Jakub Kulhánek, i zde ale zasahoval brankář – Franc vyrazil míč v poklidu na rohový kop. Ten se Libereckým nepodařil ubránit zcela dle představ, kdy po velkém závaru musel gólmana zachraňovat obránce. Do kabin se tak o půli šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase už se s góly roztrhl pytel. A padaly jen do sítě Slovanu Liberec! Skóre po přihrávce Rudolfa Nováka otevřel ranou z malého vápna Tomáš Skála, o několik minut později navýšil na 2:0 Jonáš Vais. Menší pasivitu ve hře Viktorie málem potrestal v 76. minutě Matyáš Kazda, ale jelikož trefil pouze tyč, skóre se tehdy neměnilo. K jeho poslední úpravě došlo pár minut před koncem, po chybě liberecké obrany přidal svůj druhý gól Jonáš Vais, jenž tak završil na konečných 3:0!

Ohlasy trenérů

Jiří Kohout (FC Viktoria Plzeň): „Bylo vidět, že se nám do sestavy vrátili Novák se Sváčkem – hra dozadu byla organizovaná. První půle byla vyrovnaná, tolik zajímavých momentů tam i přes naší mírnou územní převahu nebylo. Druhou půli jsme byli lepší, vyjádřili jsme to i třemi brankami. Jsem rád, že jsme poslední domácí zápas podzimní sezony zvládli. Liberec neměl moc šancí, až na tu tyč za stavu 2:0. Jinak šlo o zasloužené vítězství.“