f Reportáž ze zápasu: Liberec - Plzeň 1:1 (0:1) | FC VIKTORIA Plzeň
Speciální nabídka ve Viktoria shopu: Týden pro miminka

Viktoria si z Liberce odváží bod za remízu 1:1
13.9.2013
redakce
Zápas

V 8.kole české nejvyšší soutěže zajížděli viktoriáni na hřiště Slovanu Liberec. Domácímu celku ze severu Čech patřila před tímto kolem třetí pozice a za svým vyzyvatelem ze západu Čech zaostával o pouhý jeden bod.

8.kolo, pátek 13.9.2013, 20:15, Stadión U Nisy
Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč (C), Karišik, Fleišman – Hušek (61. Frýdek), Rybalka, Šural (74. Kalitvincev), Pavelka, Delarge (88. Kolár) – Rabušic
Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Hejda (82. Hubník), Limberský – Hořava, Horváth (C), Petržela, Kolář (72. Ďuriš), Kovařík – Bakoš (59. Tecl)
Branky: 78. Kováč (Fleišman) – 8. Kolář (Limberský) ŽK: 75. Rabušic, 81. Frýdek, 83. Rybalka, 87. Pavelka – 72. Petržela, 83. Hořava Rozhodčí: P. Královec - M. Wilczek, O. Pelikán (J. Jech)
Diváci: 6412.

Komentář

Do utkání vstoupili lépe plzeňští fotbalisté, již v 5. minutě se do velké šance dostal uzdravený Marek Bakoš, ale gólman Kovář se štěstím jeho ránu z bezprostřední blízkosti zneškodnil. To v osmé minutě již musel lovit balón ze své sítě. Po přihrávce Davida Limberského si Daniel Kolář poradil s bránicím hráčem a postupoval sám na brankáře domácích a věděl si s touto situací rady, Viktoria tak vedla 1:0. Hostům gól viditelně zvedl sebevědomí a začali čím dál více ovládat hřiště. Do další větší šance se dostal ve 24. minutě Tomáš Hořava, jenž se dokázal prokličkovat až do pokutového území, ale pozorná obrana Liberce tuto střelu zblokovala. Domácí zahrozili až ve 32. minutě, kdy střelu Davida Pavelky vyrazil Kozáčik k Rabušicovi, který ji mezi tři tyče usměrnit nedokázal. O dvě minuty později zkoušel hlavičkou štěstí Delarge, ale Kozáčik byl pozorný. V závěru prvního dějství se střídaly šance na obou stranách, a když se skóre nezměnilo ani po ráně Tomáše Hořavy z hranice pokutového území, odcházeli do kabin spokojenější hosté z Plzně, po prvním poločase vedli 1:0.

Druhé dějství začalo stejně jako to první. Už ve 48. minutě mohl vedení Viktorie navýšit Tomáš Hořava, ale s jeho tečovanou střelou si s vypětím všech sil poradil Kovář v brance domácích. O dvě minuty později měli viktoriáni další možnost ke skórování, ale proti Janu Kovaříkovi se opět předvedl výborným zákrokem domácí brankář. S postupujícím časem začali přebírat iniciativu liberečtí fotbalisté, tlak vrcholil v 63. minutě, kdy Michaela Rabušice vychytal Matúš Kozáčik, o dvě minuty později se souboj opakoval, výsledek byl naštěstí pro Viktorii úplně stejný. V 67. minutě vyslal na plzeňského gólmana dalekonosnou střelu David Pavelka, ale strážce plzeňské svatyně své čisté konto uhájil. V následujících minutách se hra začala opět vyrovnávat. O to větší šok čekal na úřadující mistry v 78. minutě, kdy si na centr Fleišmana naskočil domácí kapitán Kováč a dokázal překonat Matúše Kozáčika v brance. Dvanáct minut před koncem tak na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav 1:1. V 81. minutě se hosté snažili opět zvrátit stav zápasu na svoji stranu, ale zakončující Lukáš Hejda byl po standardní situaci Pavla Horvátha v ofsajdu. O pár minut později zakončoval po přihrávce od Stanislava Tecla Michal Ďuriš, Přemysl Kovář byl ale opět na svém místě. A když se skóre nezměnilo ani po standardní situaci domácích v úplném závěru zápasu, oba týmy braly bod za remízu 1:1.