f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Jablonec 3:0 (2:0) | FC VIKTORIA Plzeň

Junioři zdolali Jablonec, prosadili se Krmenčík s Chrienem
7.5.2017
FCVP
Juniorka - reportáž

Juniorský tým Viktorie Plzeň na domácím hřišti porazil Jablonec 3:0. Dvakrát se trefil z áčka vypůjčený Michael Krmenčík, třetí branku zaznamenal Martin Chrien. Celé utkání odehrál také Jakub Hromada.

27.kolo, neděle 7.5.2017, 11:00, Luční
Plzeň: Sváček (C) – Kadar, Teršl, Vacovský, Vukajlovič – Hlavatý (87. Mudra), Hromada – Rychnovský, Chrien (73. Debellis), Havel (80. R. Novák) – Krmenčík (61. Kopřiva).
Jablonec: Richter – Štěpánek, Šedý, Skuhravý (C), Haitl – Pleštil, L. Novák (56. Žemba), Munzar, Jelínek (71. Tešlár) – Bulíř, Díl (52. Fofanah).
Branky: 1. Krmenčík, 37. Krmenčík, 46. Chrien, ŽK: Chrien – Skuhravý, Díl, Fofanah, Rozhodčí: Severýn – Melichar, Myška.
Diváci: 63.

Komentář

Domácí celek se dostal do vedení velice brzy. Po necelých 15 sekundách dostal od Hromady parádní pas za obranu Michael Krmenčík, který prokázal svůj gólový um a překonal gólmana Richtera. Utkání posléze bylo velice vyrovnané, nicméně další gól přidali Plzeňští. Ve 37. minutě se po krásné akci dostal k centru na levém křídle Nikola Vukajlovič, který přesně našel hlavu Michaela Krmenčíka, jehož hlavička skončila v rohu jablonecké brány – 2:0. Ještě před poločasem mohl severočeský celek snížit, nicméně ránu Michala Štěpánka perfektně vyrazil Dominik Sváček.

Vstup do druhé půle vyšel Viktorii náramně. Hned v její první minutě sice Bohumil Havel trefil tyčku, s dorážkou však přispěchal Martin Chrien, pro nějž již nebyl problém navýšit na 3:0. Svěřenci trenéra Radka Schveinerta již posléze v klidu kontrolovali své velké vedení. Za Jablonec mohl snížit Sebastian Munzar, ten ovšem z otočky trefil jen spolehlivého gólmana Sváčka. Plzeň tak vyhrála 3:0 a po 27 odehraných kolech je na devátém místě se 37 body a skóre 46:50.

Ohlasy trenérů

Radek Schveinert (FC Viktoria Plzeň): „Jsem nadmíru spokojený. Klíčové bylo, že jsme dali brzy gól v první i ve druhé půli. To si myslím, že rozhodlo. Budu se opakovat – opět nám pomohli kluci z áčka, hlavně v gólech, Krmi se trefil dvakrát, Martin Chrien jednou. Jinak to bylo vyrovnané utkání, Jablonec má také šikovné kluky. Rozhodla ovšem zkušenost, takže jsem rád a doufám, že to takhle půjde i dál.“