Právě dnes slaví své devětadvacáté narozeniny jedna z opor obranných řad Viktorky, Václav Procházka. Plzeňský stoper nicméně na oslavy nemá ani pomyšlení. Stejně jako jeho spoluhráči se i on plně soustředí na sobotní zápas s pražskou Slavií.

Právě dnes slaví své devětadvacáté narozeniny jedna z opor obranných řad Viktorky, Václav Procházka. Plzeňský stoper nicméně na oslavy nemá ani pomyšlení. Stejně jako jeho spoluhráči se i on plně soustředí na sobotní zápas s pražskou Slavií.

„Teď na narozeniny moc nemyslím a rozhodně neplánuji nějaké oslavy. Spíše to nechávám až na víkend. Hlavní pro mne bude zvládnout zápas se Slavií a pak si případně užít vítězství i v rámci nějaké té narozeninové oslavy,“ přiznává Václav Procházka, který si je důležitosti sobotního utkání velice dobře vědom. „Víme, že před sebou máme období, kdy se rozhoduje o tom, jestli budeme úspěšní a snažíme se dělat vše pro to, aby nám to vyšlo,“ dodává rozhodně.

Dalším nebezpečným soupeřem, který se viktoriánům postaví do cesty za titulem, bude pražská Slavie. Tým, který v minulém kole pod vedením staronového trenéra, Michala Petrouše, převálcoval ambiciózní Jablonec poměrem 5:1. „Po změně trenéra má mužstvo vždy nějaký nový impuls a v případě Slavie se to ukázalo už v prvním zápase, ve kterém zvítězila celkem jednoznačným výsledkem,“ hodnotí Václav Procházka, ale vzápětí dodává. „Ale každý zápas je jiný a my ten doma musíme zvládnout a budeme dělat vše pro to, aby se to podařilo.“ Podle stopera Viktorky bude v nadcházejícím utkání důležité vyvarovat se podobných chyb, jakých se viktoriáni dopustili v úvodu druhého poločasu v zápase s Českými Budějovicemi. „To už si prostě nemůžeme dovolit. Doufám, že jsme dostali takovou facku, že se z toho poučíme, protože už v prvním poločase tam byly po našich standardních situacích nebezpečné brejky. A když si ty prostory nebudeme hlídat a nebudeme důslední, tak nás může potrestat úplně každý. A Slavie je ten tým, který ty rychlé hráče má a brejky budou mít určitě nebezpečné,“ varuje plzeňský obránce.

Viktorku tak čeká další rozhodně těžké utkání. Sám Václav Procházka však ví, že jednoduché zápasy už jeho spoluhráče nečekají. „Každý zápas do konce ligy bude stejně těžký, protože každý z těch týmů o něco hraje. A už jsou to pohárová místa nebo o záchranu. Všechna ta utkání budou strašně těžká,“ dodává na závěr.