Viktoriánské srdce

POMÁHÁME FOTBALEM – ŽIVOT V KLUBU

Nejen na fotbalovém hřišti dělají viktoriáni čest své tradici a dobrému jménu. Plzeňský fotbal se zapojuje do společenského dění v regionu a daří se mu stávat se součástí běžného života Západočechů. Právě proto stojí fotbalisté u zrodu mnoha akcí, které baví celý region. Velkou odezvu vzbudilo v západočeské metropoli velkoplošné promítání přímých přenosů domácích i venkovních zápasů Viktorie v evropských pohárech, další duely byly fanouškům zprostředkovány v tradičních prostorech plzeňské restaurace Na Spilce.

FC Viktoria se může pochlubit také vysokým počtem prodaných permanentních vstupenek, zároveň svým nejvěrnějším příznivcům nabízí množství benefitů a výhod. Vedle standardních slev v rozsáhlé síti obchodních partnerů si držitelé permanentek mohli jen v posledním období užít speciální prohlídku Doosan Areny, VIP návštěvu kina společně s hráči Viktorie nebo unikátní nahrávání klubové hymny s Plzeňskou filharmonií.

Pro všechny fanoušky sportu pak Viktoria pravidelně chystá množství akcí se společenským přesahem. Klub zorganizoval mimo jiné zábavné odpoledne pro děti s Fotbalovou školkou Viktorie, nebo speciální akci, během které si děti z celého regionu mohly vyzkoušet odpoledne profesionálního fotbalisty. Viktoria stojí také za rozsáhlým projektem „Sportujme s FCVP“, který si dává za cíl přivést děti předškolního věku ke sportování a fyzickým aktivitám.

Klub nadále uskutečňuje předvánoční setkání s fanoušky přímo na tribuně stadionu ve Štruncových sadech. V Doosan Areně se schází stovky fanoušků a fotbalovým stadionem zní koledy. V rámci předvánočního setkání se vybírají dárky pro Dětský domov Domino a také pro plzeňskou ZOO.

V posledních sezonách se stalo tradicí oslavit konec ligového ročníku se všemi fanoušky Viktorie. A už na nádvoří plzeňského pivovaru, nebo na samotné náměstí Republiky, vždy přišlo fotbalistům Plzně poděkovat tisíce fanoušků.

VIKORIA POMÁHÁ

Viktoria Plzeň se během posledních let postupně stala nedílnou součástí každodenního života obyvatel města Plzně a celého Plzeňského kraje. Fotbal je v České republice nejpopulárnějším sportem, nejinak je tomu i na západě Čech. I proto se Viktoria drží hesla, že úspěšní by měli pomáhat těm, kteří neměli v životě tolik štěstí.

Klub se pravidelně věnuje charitativním aktivitám, projekt Viktoriánské srdce shromažďuje od fanoušků i sponzorů peníze pro potřebné. Klub tak dlouhodobě podporuje například Centrum Hájek poskytující pomoc hendikepovaným dětem, Nadační fond Propojení pomáhající vozíčkářům nebo třeba Domov poklidného stáří ve Vejprnicích. Fotbalisté Viktorie také pravidelně navštěvují děti v Dětském domově Domino a pacienty Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Plzni. V posledních několika sezonách pomohla Viktoria těmto projektům částkou v řádech milionů korun. Hráči, členové realizačního týmu i manažeři klubu také společně vstoupili do Českého národního registru kostní dřeně, který Viktoria společně se svými partnery a fanoušky opět podporuje také finančně.

A právě s Nadací pro transplantace kostní dřeně (NTKD) Viktoria uspořádala v sezoně 2018/19 velký společný projekt. Západočeský klub využil historicky třetí účasti v základní skupině Ligy mistrů a na základě této příležitosti se rozhodl, že svá utkání odehraje s logem nadace na zádech v rámci propagace dobré věci. Díky tomuto počinu se stal vůbec prvním českým týmem v historii, který měl logo nadace na dresech během zápasů v nejprestižnější klubové evropské soutěži. Viktoria v rámci toho rozjela i mimořádně úspěšný projekt. Klub na podzim 2018 oslovil tehdejší účastníky skupiny LM, zdali by zaslaným dresem podpořili dobrou věc. Do akce se zapojila více než polovina evropských velkoklubů a díky tomu mohl západočeský celek rozjet naprosto unikátní aukci dresů. Fanoušci si tak mohli vydražit trikot hvězdného Realu Madrid, Barcelony, Juventusu, Interu Milán a dalších věhlasných týmů. Konečná cena aukce se nakonec zastavila na téměř půl milionu korun a celkový výtěžek šel na podporu a propagaci Nadace pro transplantace kostní dřeně. Viktoria za tento počin byla v dubnu 2019 oceněna v rámci galavečeru NTKD za největší nemateriální pomoc nadaci.

Viktoriánské srdce pomáhalo například také mladému fanouškovi Ondrovi, který odmalička fandí Viktorce, sleduje její zápasy a v srdci nosí červenomodré barvy. Návštěvu stadionu mu ale stěžuje porucha autistického centra, porucha motoriky a těžká koordinace pohybů, s níž úspěšně bojuje i pravidelným cvičením v rehabilitačním centru Hájek. Velkým snem Ondry bylo naučit se někdy jezdit na kole, což je vzhledem k problémům s motorikou prakticky vyloučené. Díky nápadu Viktorie společně s generálním partnerem Doosan Škoda Power a Cetrum Hájek se mu sen alespoň částečně pomohlo splnit. Pro Ondru se vybrala částka na speciálně upravenou tříkolku, která mu zároveň pomáhá při pravidelných rehabilitacích protahovat svaly a zlepšovat postavení nohou. Finanční obnos generoval projekt Viktoriánské srdce v předvánočním období, kdy si plzeňští fanoušci mohli zakoupit unikátní vánoční ozdoby. Zapojili se samozřejmě i zaměstnanci generálního partnera klubu.

Ondra má vysněnou tříkolku. Díky vÅ¡em viktoriánům!

Viktoria Plzeň se snaží pomáhat všude tam, kde je to potřeba a kde lidé s dobrým srdcem a nápadem o její pomoc stojí. I v budoucnosti chce klub vykouzlit co nejvíce úsměvů na tvářích.

#BezRozdílu

Fotbal má v západočeské metropoli obrovskou tradici, na které ovšem stále lpí kaňka v podobě nepřípustných projevů rasové nesnášenlivosti několika jedinců při utkání domácích hráčů s Ludogorcem Razgrad v play off Ligy mistrů. Hráli jsme v Plzni velký zápas s AS Řím, který bohužel část diváků nemohla vidět. Tohle už nikdy nechceme zažít. Společně nás čekají jistě další skvělé zážitky v pohárové Evropě, pojďme si je užít jako jeden tým!

„Jsem přesvědčen, že máme nejlepší fanoušky v republice. Proto je pro nás důležité, abychom i nadále zůstali naladěni na stejné vlně a soustředili se pouze na společný úspěch Viktorie Plzeň. Pro nás hráče by bylo nepředstavitelné hrát doma před prázdnými ochozy,“ řekl tehdy kapitán týmu Roman Hubník. „Už nechceme zažít pohled na prázdnou tribunu. I nás hráče občas soupeř na hřišti provokuje, štípe, nadává. Musíme to ale ustát. A stejně tak naši fanoušci. Fanděme jen Viktorce,“ dodal další zkušený viktorián – Marek Bakoš.

Každý jsme jiný, respektujme to. Viktorka je nᚠživot. Fotbal nás spojuje. Fanděme #BezRozdílu. „Věříme, že fanoušci přijdou podpořit Viktorku v cestě za velkým snem a společně ukážeme, že máme to nejlepší publikum,“ vzkazuje generální manažer klubu Adolf Šádek.