Viktorka do škol


Více o projektu Viktorka do škol a jeho akcích najdete v archivu článků.


V roce 2015 FC Viktoria Plzeň oficiálně spustila projekt Viktorka do škol. Za hlavní cíle si dává rozšířit povědomí mezi dětmi na základních školách o plzeňském klubu, vytvořit vazbu a sounáležitost dětí s klubem, nabídnout zážitky spojené s fotbalem, přes populární osobnosti FC Viktorie Plzeň zdůrazňovat důležitost sportování a vzdělání a také budovat vztah dětí ke sportu, především k fotbalu.

Samotné školy a především pak malí školáci a školačky mohou využít množství aktivit a dárků, které Viktoria pro zapojené subjekty nachystala. Plzeňský klub poskytuje jako motivační prvek vstupenky na domácí ligové zápasy, školy zapojené do projektu mohou využívat možnosti speciálních komentovaných prohlídek Doosan Areny. Hráči „A“ týmu také docházejí na besedy přímo ve školách, kde jsou dětem k dispozici pro osobní dotazy, ochotně rozdávají podpisy či pózují pro společné fotografie. Viktoria vypisuje v rámci projektu soutěže mezi školami, ve kterých mohou děti získat atraktivní ceny z rukou samotných fotbalistů Viktorie.

Pilotní soutěž v rámci projektu Viktorka do škol byla fotografická, jedinou podmínkou bylo prokázání vztahu dětí či celých tříd k červeno-modrým barvám Viktorie. Do Štruncových sadů nakonec dorazilo více než 30 originálních snímků, ve kterých žáci i jejich učitelé prokázali velkou míru vtipu i šikovnosti. Nejhezčí fotku vybírali hráči Viktorie a vítězové se mohou těšit z originálního dresu FCVP s podpisy všech viktoriánů.

V rámci projektu budou následovat další soutěže a už literární, hudební nebo výtvarné. Z dalších akcí, které Viktorka do škol plánuje zrealizovat, je dětský den s Viktorkou a také škola fandění, ve které se děti ze základních škol budou učit skandování a zpívání chorálů přímo od kotelníků Viktorie Plzeň.

Škola fandění

Největší akcí v dosavadním průběhu projektu byla realizace „Školy fandění“. Do Doosan Areny přišlo v dubnu 2016 více než tisíc dětí od šesti do patnácti let věku a pod taktovkou plzeňských kotelníků se učily kompletní základ pro podporu viktoriánů při samotných zápasech.

Malování hráčů FC Viktorie Plzeň v životní velikosti

Dalším velkým projektem byla v roce 2016 dlouhodobá soutěž v malování fotbalistů „A“ týmu v životní velikosti. Celkový počet obrázků překonal veškerá očekávání klubu, hráči vybírali vítěze ze 140 výtvorů!

Výběr nejlepších obrázků probíhal přímo na hřišti v Doosan Areně a kabina měla hodně práce. Soutěž nakonec ovládl portrét Jana Kovaříka od sester Kočandrlových a slečny Tomášové z 34. Základní školy v Plzni. S autorkami se krajní záložník Viktorie osobně sešel, aby jim předal podepsaný dres a další dárky. Celý článek ZDE.

Mediálním partnerem projektu je Plzeňský deník.

Seznam škol zařazených do projektu Viktorka do škol: