Před deseti lety poprvé vedl své svěřence z ostravského Baníku proti týmu pražské Slavie. Pražané tehdy svého soupeře rozdrtili 5:0. Nyní trenér Vrba věří, že si jeho viktoriáni s těžkým soupeřem poradí a udělají další důležitý krok v cestě za ligovým titulem.

Před deseti lety poprvé vedl své svěřence z ostravského Baníku proti týmu pražské Slavie. Pražané tehdy svého soupeře rozdrtili 5:0. Nyní trenér Vrba věří, že si jeho viktoriáni s těžkým soupeřem poradí a udělají další důležitý krok v cestě za ligovým titulem.

V současné chvíli ovšem trenéru Vrbovi vyplul v paměti jiný zápas. Zápas, který Viktorka se Slavií odehrála v památné mistrovské sezóně. V tomto zápase si viktoriáni vytvořili slibný dvoubrankový náskok, který drželi ještě několik minut před koncem. Nakonec si však Slavia z Plzně odvážela cenný bod za remízu 2:2. „Doufám, že v sobotu uhrajeme takový výsledek, který nás opět posune k titulu a že to tentokrát bude bez ztráty bodu. Ale musím zdůraznit, že nás určitě nečeká nic jednoduchého. Slavie tu bude bojovat mnohem více, než bojuje normálně,“ varuje trenér Vrba před vzájemným duelem.

Trenér Vrba před sobotním utkáním zdůraznil zejména fakt, že Slavie není v ohrožení sestupu ani nehraje o pohárové příčky, a tudíž může hrát více uvolněně než další týmy, se kterými se Viktorka utká v posledních kolech. „Jsou v situaci, kdy budou chtít navázat na vítězství s Jabloncem a ví, že pokud budu chtít mít fanoušky Slavie na své straně, tak budou muset hrát aktivně a atraktivně. A s tím bodovým ziskem, který v současnosti mají, si to mohou i dovolit,“ myslí si Pavel Vrba.

Slavia je dalším z týmů Gambrinus ligy, který v závěrečných kolech vyměnil trenéra. Do týmu se tak vrátil staronový kouč, Michal Petrouš a hned ve svém prvním zápase dokázal dovést své svěřence k vítězství nad Jabloncem. „Vidíme, že pokusy o takové impulsy u některých klubů na konci sezóny jsou. Vidíme to i u Olomouce. Slavia byla do zápasu s Jabloncem nevýrazná. V tom zápase předvedli, na co asi doopravdy mají a čeho jsou schopní,“ hodnotí trenér Vrba a důsledně varuje. „O to větší si budeme muset dávat pozor a nic nepodcenit. Víme, že nás čeká těžký soupeř, který nám určitě bude chtít ten fotbal znepříjemnit,“ dodává na závěr Pavel Vrba.