Jen několik hodin před vzájemným duelem navštívili Jaroslav Tvrdík s Adolfem Šádkem v doprovodu hráčů společně Transplantační jednotku dětské hematologie a onkologie v pražském Motole. Před utkáním pak kapitáni týmů předají šek na 200 000 Kč organizaci DONOR.

Generální ředitel Viktorie Adolf Šádek, sportovní ředitel Daniel Kolář a Radim Řezník na straně jedné, na druhé potom předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, Jan Bořil a Tereza Krejčiřiková. V tomto složení vyrazily oba kluby navštívit Transplantační jednotku dětské hematologie a onkologie.

Po krátkém přivítání od profesora Petra Sedláčka, vedoucího lékaře transplantační jednotky Kliniky dětské hematologie a onkologie a předsedy spolku DONOR a Marie Choniawkové, místopředsedkyně DONOR a Psychosociální poradkyně na klinice, předali klubové dárky přímo dětským pacientům.

„Velmi si této návštěvy vážíme a mohu prozradit, že se na ní všichni u nás těšili. Oběma týmům přeji, aby se večerní zápas vydařil a nesl se v duchu fair-play, o což se oba kluby snaží a co je správný signál,“ poděkoval Petr Sedláček.

„Je správné, že oba kluby dlouhodobě pomáhají i mimo fotbal a tato společná akce je toho důkazem. Opět jsme se zde přesvědčili, že život přináší i věci, které jsou daleko závažnější, než je samotný fotbal. I do budoucna by podobné aktivity měly být samozřejmostí napříč fotbalovým prostředím,“ uvedl Adolf Šádek.

„Setkání s malými pacienty pro mě osobně bylo velmi emotivní, protože sám mám malé děti. Bylo vidět, že jsme jim udělali radost a to je nejdůležitější,“ řekl po návštěvě Radim Řezník.

Přímo před utkáním pak zástupci DONORU převezmou od kapitánů Tomáše Holeše a Lukáše Hejdy šek na 200 000 Kč.

Fotogalerie