Viktoria Plzeň ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem Nadací pro transplantaci kostní dřeně představuje unikátní projekt, jehož cílem je rozšířit počet potenciálních dárců, kteří mohou někomu zachránit život. Záštitu celému projektu poskytli hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a primátor města Plzně Roman Zarzycký.

S Viktorkou až na dřeň! Tak se jmenuje unikátní projekt, v jehož rámci hodláme oslovit všechny sportovní kluby i širokou veřejnost v rámci celého Plzeňského kraje. Výsledkem mají být noví členové Registru dárců i důležitá osvěta o celé problematice. Viktorka chce jít příkladem, a tak do Registru opětovně vstoupili všichni hráči „A“ týmu, juniorských výběrů i kluboví zaměstnanci.

Celý vstupní proces je velmi rychlý a naprosto bezbolestný, spočívá pouze v krátkém vytření slin z dutiny ústní
a samozřejmě nutném vyplnění dotazníku.

„Dneska jsem se přesvědčil, že opravdu stačí jen pár vteřin a můžete tím zvýšit naději někomu, kdo zrovna svádí ten nejtěžší životní souboj. Je to skvělý pocit, když můžete dát někomu naději na život,“ svěřil se Jan Sýkor, jenž je tváří projektu s Viktorkou až na dřeň

„Od Viktorky je to krásné gesto a z minulosti víme, že každá taková aktivita nám přináší stovky nových zájemců o vstup. Navíc se o problematice dárcovství mluví ve veřejném prostoru, což je nesmírně důležité. Právě osvěta a informovanost jsou základními předpoklady pro to, abychom Registr dále budovali a rozšiřovali. Za všechny pacienty a lidi z Nadace bych klubu chtěl ještě poděkovat za tuto skvělou aktivitu,“ uvedl Pavel Jindra, předseda správní rady NTKD a zároveň primář hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, projekt S Viktorkou až na dřeň má za cíl aktivovat potenciální dárce v celém Plzeňském kraji. Na následující domácí ligové zápasy (Bohemians, Jablonec, Zlín, Teplice) tak Viktoria pozve vždy 4 regionální kluby. Připraví pro ně vstupenky, autobusovou dopravu, a ještě navíc voucher na malé občerstvení ve spolupráci s pivovarem Gambrinus a společností Pepsi, starší 18 let obdrží voucher na sázku od společnosti Betano, což jsou rovněž partneři projektu. 

Zástupci těchto klubů pak přímo ve speciálním stanu před Doosan Arenou budou následovat Sýkoru a spol. a vstoupí do Registru dárců. „Celkem jsme tedy napřímo oslovili hned několik regionálních klubů a samozřejmě budeme rádi, když se k nim přidají další zájemci z řad široké veřejnosti. Vstupní stan bude otevřený pro všechny a čím více nás bude, tím budeme raději,“ vysvětluje za klub Jaromír Hamouz, obchodně-marketingový manažer Viktorie Plzeň.

V několika případech vyrazíme i přímo do klubů a přivezeme s sebou mobilní odběrové místo. O tom všem budeme dopředu a v dostatečné míře informovat.

Za přispění hejtmana Rudolfa Špotáka a primátora Romana Zarzyckého bude možné oslovit opravdu celý kraj! „Budeme moc rádi, když se k nám přidají nejen mladí fotbalisté, ale i atleti či například dobrovolní hasiči. Všichni jsou vítáni a mohou vstoupit do Registru,“ doplňuje mluvčí klubu Václav Hanzlík

Podpořit celý projekt i NTKD lze i zakoupením speciálního merchandisingu. V nabídce jsou trička, hrnečky či náramky.


KDO MَE VSTOUPIT DO REGISTRU

Dobrý zdravotní stav člověka 18–35 let.

JAK PROBÍHÁ VSTUP

Vytřením slin z dutiny ústní + vyplněním dotazníku.

KDE LZE VSTOUPIT

Ve speciálním stanu NTKD umístěném přímo před Doosan Arenou před zápasem s Bohemians, Jabloncem, Zlínem a Teplicemi. 

KDE SE DOZVÍM VÍCE

Na webových stránkách NTKD.

JAK MOHU JEŠTĚ POMOCI

Zakoupením speciálních produktů ve Viktoria shopu a na webu eshop.fcviktoria.cz.

Možné je zároveň zaslání dárcovské DMS či přispění přímo na transparentní účet NTKD.

JSTE ORGANIZOVÁNI V KLUBU (fotbal, hasiči, hokej, …) A CHCETE SE PŘIDAT? DEJTE NÁM O SOBĚ URČITĚ VĚDĚT!

Rádi se s vámi spojíme a poskytneme veškerou podporu, abyste mohli vstoupit společně. Ozvat se lze na emailovou adresu: nadren@fcviktoria.cz

SPOLUPRÁCE FC VIKTORIA PLZEŇ A NTKD

Spolupráce obou subjektů trvá již téměř 10 let. V minulosti vstupovali hráči A týmu (2018), uskutečnila se unikátní dražba dresů týmů Ligy mistrů, byla realizována nadační tramvaj a každý rok se konalo speciální utkání pro NTKD. Za svou činnost byla Viktoria v roce 2019 vyznamenána čestným oceněním za největší nemateriální pomoc Nadaci. Logo NTKD nosí hráči Viktorie již tradičně ve svých pohárových utkáních na mezinárodní scéně a při speciálních zápasech.

Fotogalerie