Stejně jako předchozí vzájemný zápas, i ten nadcházející mezi pražskou Slavií a plzeňskou Viktorií, bude mít charitativní podtext. Oba kluby se domluvily, že tentokrát společně podpoří Centrum Paraple a jejich akci Pohybem pro Paraple. Doufají zároveň opět v co nejlepší atmosféru na stadionu, na které se budou podílet oba fanouškovské tábory. Přidejte se a registrujte se také!

Oba kluby, tedy domácí Slavia Praha i hostující Viktoria Plzeň, přihlásí své hráče do akce Pohybem pro paraple. Cílem je jednoduchý – posbírat co nejvíce naběhaných kilometrů a přispět tak na dobrou věc, z níž bude Centrum Paraple zajišovat služby lidem, kteří ochrnuli vinou nemoci či úrazu. Přidejte se a zaregistrujte se spolu s námi.

„Už minulý vzájemný zápas ukázal, že se i velcí rivalové dokáží spojit a pomoci dobré věci. Zároveň jsem byl rád, že se utkání odehrálo v duchu fair play a pravý boj se odehrával pouze na hřišti, nikoli mezi tábory fanoušků jako tomu bylo v minulosti. Věřím, že tomu tak bude i nyní v sobotu, a jsem rád, že jsme se opět dokázali domluvit na společné podpoře projektu, který si určitě zaslouží velkou pozornost,“ říká generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

„Do projektu zaregistrujeme všechny hráče ze soupisky A týmu plus přidáváme stejně jako Slavia i naši rezervu a A tým žen,“ dodává Adolf Šádek. „Jsme rádi, že se jako tým můžeme takto zapojit do dobročinné akce a pomoci. A zároveň je to zajímavá výzva, abychom třeba naběhali více kilometrů než domácí,“ říká s úsměvem záložník LukᚠKalvach.

„Dál platí, že máme společnou vůli český fotbal reformovat a posunovat směrem dopředu. Posunout atmosféru na českých stadionech směrem, který bychom si všichni přáli. Prostě fotbal = rodinný sport a současně nejpopulárnější sport. V posledním vzájemném utkání s Plzní se to povedlo, proběhl v duchu fair play, navíc ve skvělé kulise. Vážím si, že v naší společné aktivitě pokračujeme, že v sobotu pomůžeme Centru Paraple,“ říká předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

„Myslím, že mohu mluvit za celou kabinu. Když můžeme, pomůžeme! Vážím si toho, že jsem součástí klubu, který na každém domácím utkání hledá cestu, jak pomoci potřebným. Skrz naběhané kilometry patříme k nejlepším týmům v lize, což budeme chtít ukázat i v sobotu. Snad z toho budou mít zástupci Paraple radost,“ přeje si kapitán týmu TomᚠHoleš

Sledovat tedy budeme, kolik toho oba týmy v sobotu na trávníku naběhají a přidat se k této aktivitě mohou i všichni ostatní fanoušci. Na výběr je kromě běhu i jízda na kole, chůze či kolečkové brusle a startovné do akce je 199 Kč.

Kompletní informace k registraci naleznete ZDE. 

Stejně jako při předchozí duelu, který se nesl v duchu podpory nadace DONOR a nejvyšší představitelé Slavie i Viktorie před ním navštívili společně Transplantační jednotku dětské hematologie a onkologie v pražském Motole, i tentokrát je cílem pomoci dobré věci a zároveň vyzvat fanoušky obou klubů, aby přispěli ke skvělé atmosféře na stadionu a vyvarovali se jakýchkoli excesů v hledišti i mimo něj. „Vzájemný zápas má být oslavou fotbalu a jedním z vrcholů ligy, nikoli důvodem, proč se uchylovat k nadávkám a dalším excesům. Užijte si fotbal a přispějte k dobré atmosféře,“ vyzývají fanoušky Slavia i Viktorka.