Zimní příprava na druhou polovinu ročníku 2020/2021 byla odstartována. Viktoriáni za sebou mají první trénink v Luční ulici. Co směrem k zimnímu drilu řekli trenér Adrian Guža, navrátilec z hostování Pavel Šulc a nyní již kmenový hráč Plzně Jindřich Staněk?

Všichni si pochvalovali perfektní stav trávníku. „Byl připravený na jedničku, správci odvedli přes zimu dobrou práci,“ chválil Pavel Šulc. „Hřiště bylo na leden ve výborném stavu, máme tu skvělé podmínky,“ doplnil Jindřich Staněk. Ten se stal kmenovým hráčem Viktorie. „Jsem za to rád, byl to můj cíl, abych tu zůstal. Doufám, že Viktorce v budoucnu pomůžu,“ přeje si strakonický rodák, který s klubem podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Letošní zimní příprava má velmi specifický režim. Je krátká a klub po dlouhé době nejede kvůli covidové situaci ve světě na žádné soustředění. „Rozhodli jsme se zůstat doma, protože i zde máme skvělé podmínky. Je tu vyhřívaná plocha, dvě přírodní trávy, umělá tráva, workoutové hřiště s kopcem na fyzické věci, kvalitní fitness zázemí... Nadstandardní úroveň,“ těší trenéra Adriana Gužu.

Jaký program si pro své svěřence připravil? „Dnes jsme měli první trénink, zítra jsou na programu různé testy, abychom si ověřili, jak na tom hráči jsou a měli o nich podstatné informace. Pak nás čekají až do přátelského zápasu s Hradcem Králové dvojfázové tréninky, následně už najedeme na ligový režim,“ nastínil kouč plán krátké přípravy. To pro Jindřicha Staňka není vzhledem k jeho angažmá v anglickém Evertonu žádná neznámá. „Tam víceméně žádná pauza nebyla, takže jsem na to zvyklý. Myslím si, že to je i dobře, že už za dva týdny hrajeme ligu v Příbrami,“ říká.

K týmu se na startu zimní přípravy připojil znovu navrátilec z hostování Pavel Šulc. „Věřím si, že se v kádru udržím,“ hýří sebevědomím. „Po zdravotní stránce už jsem v pohodě a doufám, že to tak vydrží,“ ubezpečuje. Radost z něj má i Adrian Guža. „Hostování se až na zranění vydařilo dle záměru, aby měl herní vytížení. V lize odehrál kvalitní zápasy a věřím, že to ukáže i u nás. Má velký potenciál,“ chválí mladého záložníka.

Spolu s ním se vrátil také LukᚠMatějka, z B týmu se pak připojili Josef Koželuh s Václavem Míkou. „Luky Matějka má také potenciál. U Koželuha s Míkou jsme rádi, že se k nám připojí, protože máme nastavený model, kdy bereme hráče z akademie v případě potřeby do tréninků, aby měli motivaci, že se v takovém významném klubu mohou i prosadit. Je to důležité,“ vysvětluje Adrian Guža.

Fotogalerie