V pátek odpoledne začala B týmu pod vedením trenéra Pavla Horvátha zimní příprava na jarní část ročníku 2019/2020. V jakém složení se jeho celek sešel a jaký bude mít program v následujících dnech?

„Zimní příprava je v podstatě rozdělená na dvě části, protože je strašně dlouhá,“ říká trenér Pavel Horváth. „Na přelomu ledna a února budou mít hráči čtyřdenní volno. Začátek bude takový seznamovací, máme v kádru čtyři nové kluky z U19, někteří nás pak opustili. Konkurence v týmu bude velká, a to je ten největší bič k tomu, aby všichni předvedli maximum,“ těší kouče.

Z dorostu U19 byli do B týmu přeřazeni Martin Šimek, Josef Koželuh, MatyᚠKodýdek a Kryštof Krátký. Tedy hráči, které si můžeme pamatovat z mládežnických reprezentací či mládežnické Ligy mistrů. Prvně dva jmenovaní se dokonce účastnili poslední evropského šampionátu do 17 let, posledně jmenovaný dal za dorost Viktorie gól na hřišti Realu Madrid. Z hostování v Pardubicích se vrátil TomᚠKepl.

„Keplíka známe. Kluky z dorostu jsem vídal i během podzimní části, absolvovali s námi nějaké tréninky. Na určitých postech jsme se tedy rozhodli, že by se tito hráči mohli posunout a uvidíme, jak se jim bude dařit, každý ten přechod zvládá jinak,“ říká Horváth, kterého těší šance pro Gabriela v plzeňském A týmu a Vaise v Ústí nad Labem.

„Držím jim palce, aby se prosadili. Samozřejmě mě mrzí, když nᚠtým opouští, ale to je tak u všech těch odchodů, které máme, protože jsem přesvědčený o tom, že mě nikdo na podzim nezklamal. Nicméně takto nějak by to mělo fungovat, kluci dostávají zaslouženou šanci se prosadit a já jim budu držet palce,“ dodává trenér béčka.

Kádr pro zimní přípravu

Brankář: Ondřej Valeš.
Obránci: Václav Míka, Václav Svoboda, Karel Žilák, Martin Šimek, Josef Koželuh.
Záložníci: Peter Grajciar, Bohumil Havel, Martin Petr, Aleks Taleski, MatyᚠKodýdek.
Útočníci: Pavel Hezoučký, LukᚠPihrt, Dušan Pinc, LukᚠVáclavík, Adam Vrba, Kryštof Krátký, TomᚠKepl.

Příchody: Martin Šimek, Josef Koželuh, MatyᚠKodýdek, Kryštof Krátký (všichni dorost U19), TomᚠKepl (návrat z hostování Pardubice).
Odchody: Šimon Gabriel (A tým), TomᚠNovák (hostování Klatovy), Robin Hranáč (v jednání), Martin Rychnovský a Denis Plecitý (oba hostování Domažlice), JonᚠVais (zkouška Ústí nad Labem).

Rozpis přípravy

19. 1. Soustředění v Písku
19. 1. Dynamo Č. Budějovice B – FCVP B (14:30, Písek)
23. 1. Konec soustředění v Písku
25. 1. FCVP B – Hof (11:30, Luční)
4. 2. FCVP B – Sokolov (15:30, Luční)
9. 2. FCVP B – Domažlice (11:00, Luční)
12. 2. Vyšehrad – FCVP B (11:30, Vyšehrad)
14. 2. Mladá Boleslav B – FCVP B (11:00, Ml. Boleslav)
19. 2. FCVP B – Hořovicko (17:30, Luční)
22. 2. Pardubice B – FCVP B (14:30, Pardubice)
1. 3. FCVP B – Karlovy Vary (10:30, Luční)

Fotogalerie