Od 28. srpna do 15. října trvala těžko uvěřitelná sedmizápasová vítězná šňůra viktoriánského béčka. Tuto parádní jízdu nečekaně ukončily až Zbuzany. „Základem je přístup a nasazení,“ vysvětluje úspěch kouč Parlásek. Zpět na vítěznou kolej se jeho svěřenci pokusí najet v neděli s Domažlicemi.

Těm se zatím v ČFL A rovněž daří velice dobře. Po jedenáctém kole jim v tabulce patří čtvrtá příčka, z níž na první Viktorku ztrácejí tři body. Nejlepším střelcem týmu je odchovanec našeho klubu Jan Zajíček, který má na kontě šest zásahů. Stejně jsou na tom, co se týče vstřelených branek, Adamové Kronus a Vrba, kteří oblékají červenomodrý dres. Ti tak mají výrazný podíl na nejlepším útoku v soutěži – celkem viktoriáni nastříleli 25 gólů.

Domažlice může znevýhodnit náročnější program, protože ve středu v rámci MOL Cupu hráli se Spartou. Pražanům v něm podlehli vysoko 1:6 a středopolař Pavlík viděl červenou kartu. Josefu Parláskovi ale zase výběr sestavy značně komplikuje zápas s Interem v rámci UEFA Youth League, kterého se v dresu naší devatenáctky bude účastnit významná část mužstva.

„Týdenní tréninkový proces je logicky narušen. Např. za poslední dva týdny jsme měli pouze dva společné tréninky a v některých zápasech hodně vytížené hráče šetříme. Každopádně platí fakt, že jsme strašně rádi, že naši hráči mají možnost hrát zápasy v Youth League a změřit síly s takovými soupeři. Ostatně v obou zápasech proti Bayernu se jim to povedlo,“ říká Parlásek, jenž se mládežnické Ligy mistrů rovněž účastní jako asistent trenéra Šimla.

Těžký souboj se soupeřem, který Viktorce dýchá na záda se hraje v neděli v 10:30 v Luční ulici. „Domažlice mají na ČFL nadstandardní tým. Hraje za ně spousta dobrých fotbalistů, takže očekávám velmi těžké utkání,“ má jasno 39letý kouč.


Na zápas je jednorázové vstupné 50 Kč, zdarma mohou přijít držitelé permanentních vstupenek 2022/2023, platebních karet FC Viktoria od ČSOB a samozřejmě ZTP a VIP partneři.