11 412 diváků. Takovýto počet fotbalových fanoušků si v pondělí večer našel cestu do Doosan Arény, aby viděl skvělý výkon viktoriánů, kteří porazili Slavii v poměru 3:0. „Už když jsme vycházeli, přivítal nás zaplněný stadion. Bylo to pro nás výborné. Snad jsme diváky, kteří přišli, pobavili. Musíme jim poděkovat. Atmosféra byla skvělá a nebývá taková každý týden,“ pochvaluje si Marek Bakoš, střelec vítězné branky.

11 412 diváků. Takovýto počet fotbalových fanoušků si v pondělí večer našel cestu do Doosan Arény, aby viděl skvělý výkon viktoriánů, kteří porazili Slavii v poměru 3:0. „Už když jsme vycházeli, přivítal nás zaplněný stadion. Bylo to pro nás výborné. Snad jsme diváky, kteří přišli, pobavili. Musíme jim poděkovat. Atmosféra byla skvělá a nebývá taková každý týden,“ pochvaluje si Marek Bakoš, střelec vítězné branky.

„Zápas to byl parádní. Trošku jsme zaspali začátek, Slavia měla šanci, ale podržel nás gólman. Vzápětí jsme ale vstřelili úvodní gól, poté proměnili další šance a nakonec vyhráli 3:0. Svůj cíl jsme splnili,“ říká spokojeně hráč, který ve střetnutí se Slavií zaznamenal svůj patnáctý ligový zásah v ročníku. „Myslím si, že jsme odehráli dost dobrých zápasů, i když doma se nám zas až tak moc nedařilo. Dnes jsme uhráli výborný výsledek. Mohl být ještě hezčí, kdybychom proměnili další šance. Slavia se snažila hrát ofenzivně a jsme rádi, že jsme jí neumožnili dát branku. Měla to otevřené, což nám mělo sedět. Na hřišti jsme to také potvrdili,“ dodává.

Viktoriáni se díky výhře v dohrávce znovu dotáhli na druhou Spartu. Na klub z Letné stále ztrácejí jeden jediný bod. „Kdybychom vyhráli na Žižkově, máme to ve vlastních rukách. Neskládáme ale zbraně. Fotbal v Česku je vyrovnaný a kdokoliv může ztratit body s kýmkoliv. V prvé řadě musíme bodovat my a poté můžeme sledovat své soupeře. Věříme tomu, že vyhrajeme všechny zápasy,“ přeje si slovenský ostrostřelec.

Stejné přání má bezpochyby také Milan Petržela: „Samozřejmě, že sledujeme soupeře před námi a jejich zápasy. Konkrétně se o to nebavíme, ale chceme se udržet na špici. Když to půjde, chceme se o to porvat. Chceme jít zápas od zápasu a vyhrávat. Třeba nějaký soupeře ztratí. Možná pojedeme do Liberce a bude to rozhodující utkání o titul,“ snaží se věštit fotbalovou budoucnost.

Dnešní střetnutí vyšlo „Petrželkovi“ opravdu na výbornou. „Když jsem dal dva góly, byl to asi můj nejlepší zápas na jaře. Herně to ale nebylo ještě ideální. Za góly jsem rád, ale zásluhu na tom má celé mužstvo. Chtěl bych za to klukům poděkovat,“ říká. A také si pořádně užil oslavy, které po jeho vstřelených brankách následovaly. „V týdnu jsem se byl trošičku přistřihnout a kluky napadlo, že mám na hlavě kartáč. Oslava byla taková, že jsem čistil kopačky. U druhého gólu jsem kartáčem přečistil i kameru,“ směje se. Kdo ví, jaká oslava by následovala, pokud by se ujala i další Petrželova střela... „Zase bychom něco odrhnuli kartáčem. Když to přineslo ovoce, asi bychom u toho zůstali,“ hlásá opět s úsměvem rychlonohý záložník.