Po reprezentační přestávce porazili viktoriáni po boji Mladou Boleslav 2:1. Pro klubový web jsme vyzpovídali střelce vítězné branky Lukáše Hejdu, na tiskové konferenci pak zápas zhodnotil trenér Adrian Guža.

„Bylo to zasloužené vítězství po týmovém výkonu, i když nakonec vydřené. V úvodu se nám nepodařilo proměnit šance a soupeř ze své jediné srovnal. Podpora od fanoušků byla důležitá, kluky podrželi. Ukázali jsme si cenné věci, na kterých můžeme v dalších dnech stavět,“ řekl plzeňský kouč.

„Byl to těžký zápas,“ potvrdil Hejda. „Vyšel nám vstup, kdy jsme hráli aktivně, rychle jsme rozehrávali a přišly i šance. Dali jsme gól a dominovali jsme. Po vyrovnání to trochu ztratilo tempo. Ve druhém poločase jsme drželi balon, ale už to nebylo takové... Zaplapánbůh, že se urodila vydřená výhra,“ oddychl si plzeňský stoper.

„Pro mě byla podstatná reakce mužstva. Chlapci se nevzdali, šli za vítězstvím a v takových situacích se k vám někdy přikloní i štěstí. Potřebovalo jsme takové vítězství, od kterého se můžeme odrazit,“ pochvaloval si Adrian Guža.

Po vítězném gólu Lukáše Hejdy došlo ještě k přezkumu situace u VAR, který branku potvrdil. „Moc jsem si nevěřil, že by to mělo platit, trochu jsem tušil, že to je ofsajd. Ani jsem se neradoval. Rozhodují ale nohy, které byly na stejné úrovni, od toho je tu video a to to uznalo, takže díky bohu za to,“ ulevilo se mu.

Za podporu fanoušků, kterých po půlroce bylo na stadionu téměř 6 tisíc, byl vděčný. „Fotbal se hraje pro lidi, my chceme hrát před plným stadionem. Bez nich to není ono, takže dnes jim musíme poděkovat za fantastickou podporu,“ vzkázal Hejda, který dnes nastoupil ve stoperské dvojici s Luďkem Pernicou. „Tím, že spolu pořád trénujeme, tak se známe hodně a ve hře nevzniká žádný problém. Vyhověli jsme si, fungovalo to dobře,“ míní vysoký obránce nosící číslo 2.

Fotogalerie