Jedna z bodových ztrát, která viktoriány dodnes velmi mrzí, přišla na podzim v pražském Edenu. „Byl to jeden z těch zápasů, kdy si myslím, že jsme zbytečně ztratili body. Slavia s námi odehrála velmi dobré utkání. Zvláště její mladí hráči byli velice aktivní. My samozřejmě chceme hrát o pohárové příčky, a proto chceme ztrátu, kterou jsme na Slavii udělali, v domácím prostředí smazat,“ vyhlíží pondělní duel Pavel Vrba.

Jedna z bodových ztrát, která viktoriány dodnes velmi mrzí, přišla na podzim v pražském Edenu. „Byl to jeden z těch zápasů, kdy si myslím, že jsme zbytečně ztratili body. Slavia s námi odehrála velmi dobré utkání. Zvláště její mladí hráči byli velice aktivní. My samozřejmě chceme hrát o pohárové příčky, a proto chceme ztrátu, kterou jsme na Slavii udělali, v domácím prostředí smazat,“ vyhlíží pondělní duel Pavel Vrba.

„Asi nebudou hrát jenom ofenzivní fotbal, ale na druhou stranu si nemyslím, že by pouze bránili. Určitě to bude ze zajištěné obrany a budou chtít hrát v ofenzívě technicky to, co jsou naučeni od svých mládežnických kategorií. Bude to fotbal, který bude pro diváka zajímavý,“ přemýšlí plzeňský trenér, s jakou taktikou přijedou svěřenci Martina Poustky na stadion do Štruncových sadů.

V dresu Slavie pravděpodobně nebude moci v pondělí nastoupit LukᚠJarolím, který nedohrál utkání se Slováckem. „Zase se jim vracejí fotbalisté, kteří měli trest: Škoda a Latka. Slavia to nemá postavené jenom na jednom hráči. Spíše bych řekl, že se v letošní sezóně zaměřuje na mladé fotbalisty. Z tohoto pohledu nás čeká soupeř, který se bude prezentovat útočným fotbalem a určitě nám ukáže, že výchova mládeže ve Slavii má svou kvalitu. Čeká nás houževnatý soupeř, který nám nedá nic zadarmo,“ je si vědom trenér Západočechů.

Ztráty a návraty musí ale počítat i Vrba: „Vykartoval se nám Ďuriš, který samozřejmě k dispozici nebude. Václav Pilař v Hradci nehrál kvůli dohodě o hostování, která byla mezi kluby, což jsme museli respektovat. Václav Procházka po delší době také začíná trénovat a už absolvoval naplno druhý týden. S tímto hráčem budeme počítat. Uvidíme, jestli se dostane do základu, ale určitě bude prostor dostávat,“ říká.

Plzeňský trenér také věří, že Doosan Aréna bude na pondělní dohrávku 27. ligového kola zaplněna k prasknutí. „Myslím si, že by se diváci měli přijít hlavně bavit. Doufám, že jim připravíme takovou zábavu, se kterou budou spokojení. Jsem samozřejmě rád, že si v poslední době do ochozů Štruncových sadů nachází cestu podle mého názoru mimořádný počet diváků. Byli bychom rádi, kdybychom si je udrželi a aby stánek, který tu město postavilo, v zápasech nezel prázdnotou,“ přeje si kouč úřadujícího českého šampiona.