FC Viktoria Plzeň ve středu 18. března odehraje od 18 hodin dohrávku 19. kola SYNOT se Slavií Praha. Západočeši mají sešívaným co vracet, na podzim totiž Slavia v Edenu výběr trenéra Koubka porazila. Viktoriáni tak chtějí porážku odčinit a všechny body si nechat v Doosan Areně.

„K podzimnímu zápasu už bych se nevracel. I když uteklo hodně vody, přišli i odešli hráči, ale ten základní styl týmu se nemění. My se z podzimního utkání musíme pouze poučit, protože tam jsme doplatili na nulovou produktivitu. Šanci si v domácím utkání určitě vytvoříme a musíme ji využít,“ říká trenér Miroslav Koubek.

Poslední zápas hrála Viktoria v neděli 15. března. Na přípravu tak sice neměla klasický týden, tým ale svého soupeře zná velice dobře. „Viděl jsem všechny jejich zápasy, Slavie má svoje přednosti, nicméně známe je. Určitě víme, kde je Slavie silná a hráče na to připravíme. My ale chceme jít ke svému cíli naší vlastní hrou. Tím cílem je jednoznačně vítězství,“ dodává kouč Plzně.

Slavii se v Plzni poslední dobou daří, naposledy na západě Čech prohrála v dubnu 2012 a od té doby v Doosan Areně vyhrála a remizovala. „Jako trenér se spíš soustředím na přítomnost, než na minulost. Na některé hráče může mít statistika určitý vliv, ale já osobně tomu nepřikládám nějakou důležitost,“ zamýšlí se Koubek.

I když se bude hrát uprostřed týdne, o zápas mezi Viktorií a Slavií je velký zájem a už několik dní před utkáním bylo vyprodáno. „Je potřeba zdůraznit, že cílem zápasu je udržet domácí neporazitelnost a samozřejmě nejlépe zvítězit. Podpora domácího publika je velkou součástí této dobré bilance a věřím, že společně tu sérii ještě natáhneme o další zápasy,“ uzavírá trenér Miroslav Koubek.