Ve druhém domácím jarním zápase Viktorka porazila budějovické Dynamo. Hráčem zápasu byl po zásluze zvolen dvougólový Roman Květ, který tak svoje první utkání v základní sestavě na trávníku Doosan Areny oslavil parádně.

„První dvě trefy za Plzeň pro mě znamenají hrozně moc, je důležité se střelecky chytit, aby vám to šlapalo v dalších zápasech, takže doufám, že tohle je můj příklad a góly budou přibývat.“ řekl ke svým trefám.

„Oba góly byly jak na podnosu, po přihrávce Buchiče stačilo nastavit jen nohu a u druhého gólu mě skvělou kolmicí našel Kopi, tam stačilo si dát správný dotek. Děkuju oběma klukům, že mi to takhle připravili a doufám, že buď jim to příště připravím já, nebo mi to zase připraví oni.“ chválil své spoluhráče Roman Květ.

Jak hodnotil dnešní utkání kouč Viktorky? „Do utkání jsme nevstoupili dobře, nechali jsme se zatlačit. Budějovice hrály dobře, dobře kombinovaly, držely míč. Díky protiútoku jsme dali branku, ta byla ukázková. U nás byla vidět nervozita a měli jsme hodně ztrát. Měli jsme nějaké situace, které jsme nedotáhli, zkomplikovali jsme si to vlastní brankou a pak to bylo nervózní až do konce zápasu. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli.“

„V dalších zápasech musíme být lepší a sebevědomější, tak, abychom se nenechali zbytečně zatlačit do defenzivy. Důležité je, že i zápasy, ve kterých se nám tolik nedaří, dokážeme vyhrát.“ prozradil trenér Bílek.