Viktoria Plzeň nestačila v pátém kole Synot Ligy na Slavii Praha. Zápas v hlavním městě rozhodla Zmrhalova branka po rohovém kopu. Trenér Miroslav Koubek na pozápasové tiskové konferenci nemohl hodnotit výkon svého týmu jako podařený.

„Rozhodně nemůžu vyjádřit spokojenost, je to pro nás v aktuálním vývoji Synot ligy zbytečná ztráta,“ pronesl na úvod plzeňský trenér. „První poločas jsme měli problémy s agresivitou Slavie. V určitých fázích poločasu jsme byli ve vysokém postavení a nᚠsoupeř hrozil rychlými protiútoky. Chybělo nám více úspěšnosti v osobních soubojích, které Slavia zvládala lépe. Mrzí mě to o to víc, že právě osobní souboje byly hlavním mottem přípravy na zápas. My jsme ale mohl vstřelit gól, měli jsme příležitosti a tou největší bylo asi nastřelené břevno,“ rozebírá první poločas Koubek. „Po přestávce jsme do hry vstoupili skvěle a Slavia už prakticky nehrozila. Důvodem byla fyzicky nátlaková hra, po které našemu soupeři došly síly. Ve chvíli, kdy jsme přebrali otěže zápasu, jsme ale inkasovali. Při rohovém kopu jsme udělali zbytečnou chybu. Z tlaku, který se stupňoval, jsme měli proměnit několik šancí. Obdržený gól byl prakticky z ničeho. Slavia šla štěstí naproti a měla ho,“ rekapituluje lodivod Viktorie.

Na hlavní příčině porážky chce Miroslav Koubek zapracovat. „Chtěl bych mužstvo naučit větší agresivitu. Určité typy hráčů musí v tomto směru zkrátka přidat. Porážka pramenila právě z tohoto problému a toto vítězství mě mrzí obzvl᚝. Ne kvůli tomu, že byla se Slavií, ale kvůli tomu, jak k ní došlo,“ míní kouč Západočechů. „Inkasovaný gól vyčítám zbytečnosti toho rohu. Ten především neměl být. My jsme věděli, že nás Slavia může ohrozit právě ze standardních situací, protože má výškovou převahu. Bohužel jsme jednu takovou situaci neuhlídali tak, jak bychom měli,“ uzavírá Miroslav Koubek.