Viktoria Plzeň v 7. kole Synot ligy remizovala v Liberci 1:1. V tabulce červenomodří zůstávají na prvním místě, nad druhou Spartou teď mají jednobodový náskok. Obránce Davida Limberského ztráta bodů na severu Čech hodně mrzí.

„Je to velká škoda. Hráli jsme tu povedený zápas, vedli jsme a měli i další šance. Bohužel jsme žádnou nevyužili a domácí nás potrestali. Kdybychom zvýšili na 2:0 bylo by to o ničem jiném. Liberečtí ale vyrovnali a pak už se hrálo nahoru-dolů, lidi je hnali a mohl vyhrát kdokoliv,“ popisuje utkání Limberský.

Reprezentační obránce byl v utkání opět hodně vidět a to na obou stranách. Spíš než inkasovaná branka ho mrzely neproměněné šance. „Mít tolik jasný příležitostí a žádnou nedat, to je ostuda. Musíme na tom zapracovat a do příště zlepšit, to se nesmí stávat,“ říká Limberský.

Liberec vyrovnal po pěkné individuální akci Šurala, který prošel obranou a tvrdou ranou zakončil. „Josef Šural hraje skvěle, dostal se do vápna a místo centru překvapivě vypálil k bližší tyči. Využil moment překvapení a dal gól. Tak to prostě ve fotbale bývá,“ hodnotí obránce Plzně.

Viktoria v příštím kole hraje doma s Ostravou, před svými fanoušky už podle svého zadáka Plzeň nezaváhá. „Před vlastním publikem se hraje vždy jinak a Liberec by o tom mohl vyprávět. Jejich fanoušci je dnes vyhecovali k výbornému výkonu. Stejné to bude také u nás a na Baník se určitě dobře připravíme,“ uzavírá David Limberský. 

Fotogalerie