Tři góly a také první tři body jara! Viktoriáni si v rámci 21. kola FORTUNA:LIGY smlsli na Opavě, kterou porazili na jejím hřišti vysoko 3:0. Dvěma góly zazářil Jean-David Beauguel, který následně společně s Pavlem Buchou a trenérem Adrianem Gužou zhodnotil nedělní duel.

„Bylo to perfektní. Na tenhle gól jsem čekal několik měsíců, navíc jsem dal dva, což je skvělé. Dneska jsem opravdu velmi šastný,“ neskrýval radost francouzský útočník, jenž se trefil ve FORTUNA:LIZE poprvé od 5. května 2019, kdy vystřelil výhru nad Jabloncem.

Na lavičce Viktorie soutěžní debut zapsal Adrian Guža. Tří bodů ze hřiště soupeře si nesmírně cení. „Je to velmi cenné vítězství. Věděl jsem, že budou domácí fanoušci Opavu hnát. Byl to náročný zápas pro nás, ale poděkování patří celému týmu. Rozhodla produktivita a kompaktnost v obranné činnosti, soupeř byl nebezpečný,“ řekl k utkání hlavní trenér Plzně.

Ten své hráče chválil zejména za podařenou druhou půli. „Klukům jsme potřebovali o pauze dát pokyny, které pak zrealizovali. Ve druhé části to bylo rychlejší,“ podotkl slovenský kouč.

První ligové minuty pak v plzeňském dresu zaznamenal Pavel Bucha. Ten si svou vítěznou premiéru velmi užil. „Chutná dobře, jelikož jsme zápas zvládli a vyhráli. Takhle jsem si to představoval. Přál jsem si, že ligovou část v Plzni odstartuji vítězně a jsem rád, že se to povedlo,“ těšilo šikovného záložníka.

Jednadvacetiletého fotbalistu vystihuje jeho univerzálnost, vždy na podzimním hostování v Mladé Boleslavi působil na obou křídlech i ve středu pole. Kde se mu hraje nejlépe? „To nedokážu říct, jsem hlavně rád, že můžu hrát a že mi trenér dal důvěru. Vždycky je to jen o tom si zvyknout a hrát tak, abych co nejvíc pomohl mužstvu,“ odpověděl skromně.

Už v sobotu čeká na viktoriány jarní premiéra na domácí půdě, v Doosan Areně přivítají Příbram. A již teď jsou všichni v očekávání! „Těším se hrozně moc. Už teď bych chtěl fanouškům poděkovat, kolik jich přijelo za námi do Opavy, tolik lidí jsem ani nečekal. Doufám, že navážeme na toto vítězství a doma vyhrajeme,“ prozradil Pavel Bucha. „Nemůžu se dočkat. Doufám, že nás přijdou všichni podpořit a bude to dobrý zápas,“ doplnil JDB.

Vstupenky na zápas jsou stále v prodeji, mnoho už jich ale nezbývá. K zakoupení jsou ve fanshopu, na prodejních místech Plzeňské vstupenky, online na webu Plzeňské vstupenky a v klubové aplikaci. Pokud máte permanentní vstupenku a již nyní víte, že nemůžete dorazit, využijte, prosím, systém Nabídni své místo a uvolněte jej do prodeje výměnou za voucher do fanshopu.

Fotogalerie