Dovolená končí. Viktoriánům začíná letní příprava na novou sezonu. První dva dny jsou v plánu fyzické testy, k úvodnímu společnému tréninku vyběhne tým ve středu. Co na hráče dnes čekalo?

Dorazil do kabiny mezi prvními. Po důkladné rozcvičce na něj čekal mezi hráči neoblíbený běžecký pás. Každé tři minuty odevzdal vzorek krve, aby mu lékaři změřili hladinu laktátu. Záložník Jan Kovařík hned první den přípravy ukázal, že je nachystaný dobře. „I během volna jsem se snažil hýbat, měli jsme tam i dva povinné kratší tréninky,“ prozradil, že během dvou týdnů volna rozhodně nezahálel. Dovolenou trávil převážně doma a po návštěvách u příbuzných a kamarádů.

„Testy ale nic příjemného nejsou, většinou se na pásu běží až do mrtva. Chápu, že se ale musí naměřit potřebné hodnoty, čeká nás těžká sezona a je zapotřebí být dobře nachystaný,“ uvědomuje si levonohý záložník.

Po absolvování běžeckého testu pokračoval Jan Kovařík v posilovně, kde si jej vzali do rukou fyzioterapeuti. „Připravili jsme pro hráče speciální silový test a kineziologický rozbor těla. Ten je důležitý pro prevenci zranění a odhaluje nám případné svalové disbalance,“ vysvětlil fyzioterapeut Petr Nasler. Po dvoudenních testech čeká viktoriány první společný trénink, jenž je na programu ve středu.

Příprava bude poměrně krátká, již druhý červencový víkend čeká Viktorii první mistrovské utkání. „Celkem to kvituji. Je lepší hrát, než trénovat, to vám řekne každý fotbalista. Za kratší přípravu jsem rád,“ říká Jan Kovařík, jehož v následujících dnech čeká ještě jeden důležitý životní okamžik – narození druhého potomka. „Mělo by to být ve druhé polovině června a už se na to strašně těším,“ má jasno.

Krátce před polednem „Kovi“ opouštěl Doosan Arenu, na páse se v tu dobu již potil Aleš Čermák. „Cítím se dobře, vyléčil jsem zranění, které mě vyřadilo z posledních zápasů. A během přestávky jsem se dost hýbal, splnil jsem tréninkový plán, takže i výsledek testu není vůbec špatný,“ usmál se sympatický záložník.

Po něm se již chystal například útočník TomᚠChorý. Stejný program je v plánu i zítra. Pohled do zákulisí testů můžete sledovat na klubových sociálních sítích.

Fotogalerie