Viktoria Plzeň se rozloučila s domácí podzimní scénou vítězně, Jablonec porazila 2:0, když obě branky vstřelil uzdravený Michael Krmenčík. Trenér Pavel Vrba po zápase chválil své svěřence.

„Je velice příjemné zakončit podzim výhrou. Jablonec potvrdil, že má silné a zajímavé ráče směrem dopředu. Nebylo to pro nás nic jednoduchého. Po šanci Tecla jsme měli stoprocentní gólovou příležitost Daniela Koláře a pak Krmenčíkem vstřelili gól. Pak byl zápas možná poněkud taktický, ale my jsme ho dokázali zvládnout. Znovu opakuji, nebylo to pro nás ale nic jednoduchého,“ hodnotí Pavel Vrba.

Dvougólový Krmenčík nastoupil do prvního zápasu po zranění. „V jeho případě jsme byli trpěliví. Možná mohl hrát v Teplicích, ale bylo by to velmi na hraně. Nechtěli jsme riskovat, že si znovu ublíží. Jsem rád, že Michael potvrdil střeleckou formu a kvalitu, kterou předváděl po celý podzim,“ říká na konto nejproduktivnějšího útočníka ligy Vrba.

Viktoria odskočila svým pronásledovatelům na rozdíl čtrnácti bodů. „Takový rozdíl čtrnáct kol před koncem ligy je určitě zajímavá věc. Naši soupeři ale nehrají vůbec špatně, například v případě Slavie to možná chce, aby si všechno ještě sedlo. Jarda Šilhavý je kvalitní a charismatický trenér a pod jeho vedením určitě Slavia ještě neřekla poslední slovo,“ upozorňuje plzeňský kouč.

Západočechy čeká na podzim ještě duel Evropské ligy. „V Izraeli se budeme chtít poprat o první místo v tabulce Evropské ligy, které stále máme možnost získat. Tento zápas bereme velice vážně a věřím, že ho zvládneme vítězně,“ uzavírá Pavel Vrba.

Fotogalerie