Plzeňská Viktoria dokázala v devátém domácím utkání v Synot lize zvítězit a vítězství to bylo o to cennější, nebo družina trenéra Miroslava Koubka se osamostatnila na první příčce tabulky s pětibodovým náskokem na svého nejbližšího pronásledovatele.

„Viděli jsme naše zasloužené vítězství. Měli jsme vysokou kontrolu nad utkáním a jediné manko, které spatřuji, je to naše obligátní - měli jsme dát víc gólů. Zahodili jsme dobře tři gólové šance zblízka. Museli jsme tak dobývat velmi kompaktní obranný val Slavie, která přijela s taktikou hlubokého bloku. Nakonec se nám podařilo vstřelit branku hráčem, který tam za tím účelem šel,“ rekapituluje zápas trenér Miroslav Koubek.

Plzeň tak na prvním místě Synot ligy odskočila na pět bodů. „Stále jsme ve dvou třetinách soutěže. Máme minibrejk, který je důležitý pro psychiku mužstva, ale zdaleka ne rozhodující. Každý umí počítat, je to jednoduchá matematika. Pořád ale platí, že my se chceme soustředit na každé přicházející utkání, které je vždy to nejdůležitější. Nepřemýšlíme nad tím, jaké to bude, když ho zvládneme nebo ne. Je potřeba ale přiznat, že jsme si uvědomovali možnost zvýšení náskoku,“ přiznává trenér Viktorie Plzeň.

V průběhu utkání se do několika šancí dostal útočník Aidin Mahmutovič. Dvě dokonce proměnil, ovšem radost mu překazil vždy ofsajd. „Aidin se dostal do šancí, což je to důležité. Jeho výkon nehodnotím špatně. Metodika do hlubokého bloku a zaparkovaných autobusů říká, že je potřeba vytáhnout z našeho portfolia typologicky vhodnějšího hráče. Je dobré, že máme typologii takto rozloženou. Gól mu moc přeji. On to nemá jednoduché, protože je to speciální hráč pro speciální situace, které nepřichází v každém utkání. Tuto svou roli ale snáší dobře,“ říká první muž plzeňské lavičky.

Plzeň jasně ovládla statistiky utkání, Slavii přehrála především ve středu hřiště, z čehož pramenily příležitosti ke vstřelení branky. „O poločase jsem mému dobrému příteli Stanislavu Vlčkovi říkal, že jsme měli snad patnáct gólovek a stále nemůžeme dát gól. Samozřejmě, že člověk je nervóznější, když je tu ještě ta stopa, že Slavii se proti Plzni daří. O poločase jsme ale měli jasné heslo, kterým byla trpělivost. Věřili jsme, že Slavia nějakou chybu udělá a nám se nakonec podařilo ji využít,“ uzavírá Miroslav Koubek.

Fotogalerie