Viktoria Plzeň zahájila letní přípravu na sezonu 2022/2023, v níž ji kromě ligových bojů čekají i předkola Ligy mistrů.

Během středy a dnešního dopoledne absolvovali všichni hráči zátěžové testy i povinné zdravotní prohlídky. Po obědě pak trenér Michal Bílek přivítal své svěřence na úvodním společném tréninku, který se konal tradičně v tréninkovém areálu v Luční ulici.

Do přípravy se již zapojily všechny letní posily – Jan Kliment, Martin Jedlička, Václav Pilař, Kristi Qose, Filip Čihák a čerstvě také Mohamed Tijani, který se zapojí do přípravy v pondělí.

Nechyběli ani navrátilci z hostování či mladíci z vlastní líhně Alexandr Sojka a TomᚠJedlička. Do přípravy s Viktorií se zapojil i Libor Holík, který dostal svolení od Jablonce a v nejbližších dnech by mělo být dotaženo jeho angažmá v Doosan Areně.

Reprezentanti Milan Havel, Jindřich Staněk a LukᚠKalvach dostali po návratu ze zápasů Ligy národů volno a k týmu se připojí v příštím týdnu, konkrétně ve středu 22. června.

Naopak přípravu s Viktorií již nezahájí Pavel Šulc a Michal Hlavatý, kteří mají svolení začít se připravovat s Jabloncem, respektive Pardubicemi.

První dva týdny se bude tým připravovat v domácích podmínkách, kdy sehraje celkem 4 utkání v blízkém okolí Plzně. První zápas čeká viktoriány hned v sobotu, kdy se v Žákavě představí proti Klatovům. Následně odehraje druhé utkání s Karlovými Vary a vrcholem bude atraktivní duel českého a slovenského mistra Slovanu Bratislava, které budou hostit Dobřany. Na závěr domácí přípravy odehraje Viktoria zápas s druholigovým Táborskem.

„Na všechny zápasy přivezeme fanouškům mistrovský pohár a ve speciálním fotokoutku se s ním budou moci vyfotit. Pokud to bude možné, připravíme vždy i malou autogramiádu. Naším cílem je, abychom tímto poděkovali všem našim fanouškům v širokém okolí za jejich podporu,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

V neděli 3. července se celá výprava odebere do rakouského Westendorfu na finální část přípravy. Pod alpskými štíty odehrají svěřenci Michala Bílka tři duely – s rumunským klubem FC Botosani, belgickým Sint-Truidenem a generálku s Besiktasem Instanbul. 12. července se pak tým vrací domů do Plzně a hned o týden později vstoupí do sezony duelem 2. předkola Ligy mistrů na hřišti jednoho z dvojice HJK Helsinki/RFS Riga. Odveta v Doosan Areně je na programu o týden později.

KÁDR FCVP PRO LETNÍ PŘÍPRAVU 2022

BRANKÁŘI

Jindřich Staněk (zapojí se později)

Marián Tvrdoň

Martin Jedlička

OBRÁNCI

LukᚠHejda

Luděk Pernica

Radim Řezník

Filip Čihák

Libor Holík

Mohamed Tijani

Milan Havel (zapojí se později)

Robin Hranáč (v rekonvalescenci)

Filip Kaša (v rekonvalescenci)

ZÁLOŽNÍCI

Aleš Čermák

Jan Kopic

Kristi Qose

Dominik Janošek

Miroslav Káčer

LukᚠKalvach (zapojí se později)

Šimon Falta

Václav Pilař

Ondřej Mihálik

Pavel Bucha

Jhon Mosquera

Modou Ndiaye

Alexandr Sojka

ÚTOČNÍCI

TomᚠChorý

Jan Kliment

Matej Trusa

TomᚠJedlička

ZMĚNY V KÁDRU

Přišli: Václav Pilař (Jablonec), Kristi Qose (Karviná), Martin Jedlička (Dunajská Streda), Jan Kliment (Wisla Krakov), Filip Čihák (Pardubice), Libor Holík (v jednání, Jablonec), Mohamed Tijani (Slavia)

Odešli: Jean-David Beauguel (konec smlouvy), Aleš Hruška (konec smlouvy), Eduardo Santos (konec host.), Jan Sýkora (konec host.), Václav Míka (host. Pardubice), Dominik Sváček (host. Liptovský Mikuláš), Michal Hlavatý (příprava s Pardubicemi), Pavel Šulc (příprava s Jabloncem),

Hráči, u kterých se řeší angažmá (nezapojili se do přípravy): Matěj Hybš, Šimon Gabriel, LukᚠMatějka, Joel Kayamba, Marko Alvir

HARMONOGRAM LETNÍ PŘÍPRAVY

15. 6. zahájení přípravy

15. 6. los 2. předkola LM

18.6. 10:30 - FCVP – Klatovy (Žákava)

22.6. 16:30 - FCVP – Karlovy Vary (Touškov)

28.6. 16:30 - FCVP – Slovan Bratislava (Dobřany)

1.7. 11:00 - FCVP – Táborsko (Luční

3.7. odjezd do Westendorfu

5.7. FCVP – Botosani (18:00 ve Westendorfu)

8.7. FCVP - Sint-Truiden (18:00 ve Westendorfu)

12.7. Besiktas Istanbul (16:00 v Kufsteinu)

19.7./20.7. - venkovní zápas 2. předkola LM na hřišti HJK Helsinki / RFS Riga

26. 7. 19:00 - domácí zápas 2. předkola LM v Doosan Areně

Fotogalerie