”Liberec nás porazil účelností. Ze čtyř nebo pěti šancí, které se vypracoval, se gólově prosadil. My jsme sice měli tlak, ale nebyli jsme tak agresivní. Situace, kdy jsme mohli...

"Liberec nás porazil účelností. Ze čtyř nebo pěti šancí, které se vypracoval, se gólově prosadil. My jsme sice měli tlak, ale nebyli jsme tak agresivní. Situace, kdy jsme mohli skórovat, jsme ale bohužel nezvládli. Rozhodující bylo, že jsme nevstřelili první gól. Měli jsme na to hned dvě příležitosti. První bohužel nevyužil Jiráček a druhou Petržerla. Následně dá Liberec branku, když Kolář ztratí míč ve středu hřiště a Rada rychlostně nestačí na Keriće," litoval po utkání trenér Viktorie Pavel Vrba. "Za stavu 1:2 máme šanci utkání zvrátit, ale znovu uděláme chybu. Po narážečce Keriće s Blažkem zvýšil Liberec na 1:3. Musím ale naše hráče pochválit, protože utkání dohráli."

 

Několikrát se před libereckým gólmanem objevil v šanci Milan Petržela, ale ani jednou se mu nepodařilo dostat míč za brankářova záda. "Milan Petržela je vynikající v předfinální fázi, ale nikoliv ve finální. Myslím si, že ve finální fázi by měl zakončení řešit zkušeněji. Po dvou nebo třech kličkách by měl hledat vhodnější řešení a ne se pouštět do kliček dalších," přemýšlí o svém svěřenci Vrba. Důležitou postavou utkání byl pak podle Vrby liberecký útočník Kerić. "Liberec během zápasu čekal na své příležitosti a využil schopností Keriće. Ten byl klíčovou osobností zápasu a právě on rozhodl o tom, že jsem dnešní utkání prohráli," ocenil kvality útočníka soupeře.

 

"Z úvodu sezóny jsme zklamaní, protože jsme doufali, že uhrajeme více bodů. Věděli jsem, že nás čekají soupeři, se kterými Plzeň x let nevyhrála. V tom se bohužel nic nezměnilo. Vzhledem ke skladbě mužstva jsme očekávali, že budeme mít bodů více, minimálně šest nebo sedm. Nyní se dostáváme do situace, kdy je mužstvo pod tlakem kvůli výsledkům. Nemyslím si, že bychom fotbalově, kromě zápasu v Ostravě, zklamali, ale výsledky jsou rozhodující," ohodnutil vstup Viktorie do ročníku Vrba.

 

Pochvalu si od plzeňské trenéra vysloužila nová posila Viktorky David Bystroň. "Všechno bylo o prvním gólu. Kdybychom ho dali my, zavřeli bychom se a čekali na brejky. Bohužel se tak nestalo," litoval po svém premiérovém vystoupení v barvách Viktorie Bystroň. S ním také souhlasil spoluhráč David Limberský. "Do zápasu jsme vstoupili dobře, když jsme si vypracovali dvě šance. Bohužel jsme je nedali, Liberec svou příležitost proměnil a začal bránit na čtyřiceti metrech. Bylo to pak těžké, nebo měli zhuštěnou obranu a chodili do brejku. Neproměněné šance byly jedním ze zlomových momentů zápasu." říká hráč, který nastoupil ke svému stému utkání v české nejvyšší soutěži. "Osobně jsem Liberec ještě nedokázal porazit, takže jsem měl o to větší motivaci. Není to moc oblíbený soupeř," přiznává Limberský.