Obrovské zklamání panovalo v plzeňské kabině po odvetném duelu s CSKA Sofia. Viktoria totiž neudržela dvoubrankové vedení z prvního zápasu a bulharskému soupeři po prodloužení podlehla 0:3. Zápas zhodnotili trenér Michal Bílek a Luděk Pernica.

„Jsme zklamaní. Všichni,“ řekl jasně kouč týmu. „Měli jsme to dobře rozehrané, ale bohužel jsme v odvetě prohráli a nevyšlo to. Ze začátku jsme měli šance, třeba Chorý šel sám na branku, bohužel jsme je ale neproměnili. Pak jsme inkasovali a soupeř nás tím dostal pod tlak. I tak jsme nadále měli příležitosti, které jsme nedali. Od druhé půle už jsme se k ohrožení branky prakticky nedostali, přesto jsme zápas dotáhli do prodloužení. V něm jsme bohužel neuhlídali standardku dvě minuty před koncem a inkasovali,“ popsal Michal Bílek průběh utkání.

„Zase jsme to nezvládli, už třetím rokem po sobě…“ smutnil kapitán duelu CSKA vs. FCVP Luděk Pernica. „Je to hrozně špatně, těžko se mi hledají slova.“ Ovlivnil podle něj průběh utkání brzy inkasovaný gól? „Ani nevím, jak to tam spadlo. Měli jsme nějaké šance, i předtím šel Choras sám na bránu, ale nic jsme neproměnili,“ konstatoval plzeňský stoper.

„V prodloužení nás za všechno potrestali, i když hráli o jednoho hráče méně. Co k tomu víc dodat? Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Dnes je to pro nás ta nejhorší facka v nejdůležitějších zápase sezony,“ uvědomoval si obránce nosící číslo 4.

Viktorii nepomohla ani početní výhoda po vyloučení Caiceda ve 111. minutě. Jak si trenér vysvětluje, že od druhého poločasu nebyl jeho celek nebezpečný? „Těžko říct takhle po konci zápasu. Může v tom hrát roli nezkušenost, nebo třeba to, že docházely síly. I soupeř měl kvalitu, držel míč... Škoda, že když byl soupeř v 10, tak jsme si nevytvořili žádnou střeleckou příležitost. Měli jsme možná tlak, ale nic jsme si nevytvořili,“ byl kouč zklamaný.

„Všichni jsme si přáli, aby to dopadlo úspěšně. A teď jsme pochopitelně všichni zklamaní, víc k tomu nelze říct,“ hledal Michal Bílek těžko nějaká slova. „Musíme se z toho otřepat,“ doplnil Luděk Pernica. 

Fotogalerie