Shlédnout fotbal v podání dvou týmů z horních pater tabulky, ale také zasoutěžit si o vyhlídkový let balonem. To vše nabízí nedělní utkání 13. kola Gambrinus ligy mezi...

Shlédnout fotbal v podání dvou týmů z horních pater tabulky, ale také zasoutěžit si o vyhlídkový let balonem. To vše nabízí nedělní utkání 13. kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Mladou Boleslaví, které začíná ve Štruncových sadech v 17 hodin.


Pikantnost utkání dodává i to, že do "svých" Štruncových sadů se vrátí i třiadvacetiletý obránce Václav Procházka, který pochází právě z Viktoriánské fotbalové líhně. "Pro Vaška to bude určitě zápas se zvláštní příchutí. Doufám však, že ho porazíme," říká Martin Fillo, který bude v den utkání slavit svátek. "To jsem ani nezaregistroval." Viktoria doma ještě neprohrála, Mladá Boleslav má zase ze hřiš soupeřů aktivní bilanci. "Ano, nám se doma daří a rádi bychom si tuto neporazitelnost doma udrželi i po neděli. V každém případě se bude hrát o šest bodů, nebo Mladá Boleslav je o dva body za námi. Doufám, že nás přijdou povzbudit diváci v hojném počtu," dodává Fillo.

 

Svátek bude mít v neděli i Martin Psohlavec, jenže ten kvůli čtyřem žlutým kartám bude chybět. "Smutný svátek, nic zajímavého. Zápas budu sledovat z tribuny, doufám však, že to kluci zvládnou a vyhrajeme." Natěšený na nedělní utkání je i kapitán Marek Jarolím. "Všichni se už moc těšíme. Po delší době to bude zápas, do kterého můžeme jít uvolnění, k čemuž nám pomohlo vítězství na Kladně. Můžeme si to s Boleslaví rozdat o horní patra tabulky." Sedmá příčka v tabulce není pro Mladou Boleslav, která se netají pohárovými ambicemi, uspokojující. "To asi ne. Výkony, které předvedli a v utkání se Zlínem, nebo v Ostravě však nebyly špatné, pouze neudělali body."

 

Výhodou by pro Viktoriány mohlo být to, že fotbalisté z města aut budou mít v nohou těžký čtvrteční pohárový zápas s Villarreal CF. "Mají tak kvalitní a široký kádr, že to nebude mít žádný vliv na nᚠnedělní zápas," míní trenér Stanislav Levý. "A Boleslav vyhraje, či prohraje, bude chtít v neděli do toho dát všechno, vždy potom následuje delší reprezentační přestávka." Boleslav je v současné době v tabulce o jedno míso níže než Viktoria. "Měli slabší začátek sezony, teď se však dali dohromady. Je to mužstvo, které má velmi kvalitní a zkušený kádr hráčů. Určitě bude postupně šplhat tabulkou vzhůru."

 

 

Pro příchozí diváky je připravena v neděli i zajímavá soutěž VYHRAJ LET BALONEM. Podrobnosti naleznete ZDE.


 

Nedělní utkání budete moci sledovat prostřednictvím podrobné on-line reportáže na našich stránkách. V pondělí vám potom přineseme na naší internetové TV reportហvčetně rozhovorů.
 

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav
Štruncovy sady - neděle - 17:00


 

 

Tabulka celkem
6. Plzeň        12 5 3 4 12:12 18
7. Ml. Boleslav 12 4 4 4 15:13 16


Tabulka doma
6. Plzeň         5 3 2 0 8:2 11

 

Tabulka venku
3. Ml. Boleslav  6 2 3 1 10:7 9

 

NEJ střelci
Ml. Boleslav - 3 Jan Kysela, Jan Rajnoch
Viktoria     - 4 Martin Fillo


Sestava Ml. Boleslavi v posledním utkání se Zlínem: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic - Kysela, Matějovský, Rajnoch, Vaněček (46. Poláček)- Holub (69. Hrdlička) - A. Mendy, Táborský (56. Kalina). Trenér: Ščasný.Vzájemná utkání pohledem archivu:
2006/07
Plzeň - Ml. Boleslav 0:0
Ml. Boleslav - Plzeň 0:0

2005/06
Plzeň - Ml. Boleslav 0:1
Ml. Boleslav - Plzeň 2:2

2002/03 - II. liga
Plzeň - Ml. Boleslav 2:0
Ml. Boleslav - Plzeň 5:2

2001/2002 - II. liga
Plzeň - Ml. Boleslav 1:2
Ml. Boleslav - Plzeň 1:2

1999/2000
Plzeň - Ml. Boleslav 4:0
Ml. Boleslav - Plzeň 0:0


WWW: http://www.fkmb.cz/