Viktoria Plzeň na začátku reprezentační přestávky hlásí zúžení kádru. Po zbytek podzimní části budou hostovat Milan Havel a Ubong Ekpai, prvně jmenovaný v kádru pražských Bohemians, druhý v týmu nováčka z Českých Budějovic.

25letý krajní obránce Milan Havel přestoupil do Plzně v červenci 2017 právě z Bohemians 1905, kam nyní míří na hostování do zimní přestávky. Za Viktorii odehrál 47 soutěžních zápasů a dal dvě branky, v této sezoně nastoupil celkem čtyřikrát – jednou v LM, jednou v EL a dvakrát v lize.

Nigérijský záložník Ubong Moses Ekpai do Plzně přišel rok po Havlovi. V sezoně 2018/2019 odehrál celkem 16 utkání. Nyní je ve fázi rehabilitace a brzy opět vyběhne na trávník. Herní praxi tak míří získat na hostování do Českých Budějovic, kde stráví zbytek podzimu.

„Po vyřazení z evropských pohárů nás čeká menší porce zápasů, tudíž je důležité, aby hráči měli zápasovou praxi. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli během podzimní části řešit jejich hostování v Bohemians, resp. v Českých Budějovicích,“ řekl k jejich odchodu na hostování generální manažer klubu Adolf Šádek.

Již včera jsme na oficiálním twitterovém účtu informovali o přestupu Lukáše Provoda do Slavie Praha. 22letý univerzál působil v mládežnických kategoriích Viktorie Plzeň, odkud nejprve hostoval v Sokolově a naposledy v Českých Budějovicích. Nyní se Provod stává hráčem Slavie.