Cenné zkušenosti v rámci zimní přípravy 2020 si připsaly mládežnické týmy Viktorie, které odehrály přátelské zápasy s rakouským gigantem Red Bull Salzburg.

Tým kombinovaný z hráčů U17 a U16 prohrál 1:3. „Byl to ale výborný zápas ve vysokém tempu. Na vše bylo strašně málo času a veškeré činnosti museli hráči realizovat velmi rychle,“ pochvalovali si trenéři Josef Parlásek a Pavel Fořt. „Inkasovali jsme tři laciné branky, ale naše technické nedostatky jsme nahrazovali bojovností, nasazením a týmovým výkonem. Velké šance jsme sice neproměnili, nicméně pro kluky to byl výborný zápas, díky kterému získali cenné zkušenosti,“ dodali.

Jediný plzeňský gól v tomto utkání vstřelil Aubrecht po asistenci Doubka. Sestava byla následující: Vlček (46. Kunesch) – Secký (46. T. Keltyčka), Rajtmajer, Ferko, Rádl – Prokop (70. Aubrecht), Gaszczyk (70. Málek), Doubek – Štauber (46. Kamenský), Málek (46. Jedlička), Aubrecht (46. Planeta).

Tým žáků U15 rakouského soupeře porazil 3:2! „Jednalo se o skvělé utkání z hlediska kvality soupeře a rychlosti hry. První poločas byl herně spíše vyrovnaný, kdy jsme obě branky vstřelili po centru z křídelního prostoru. V poločase jsme udělali několik změn a chvíli nám trvalo se dostat do tempa s novými hráči, soupeř toho využil a srovnal na 2:2. V posledních 15 minutách si ale kluci sáhli na dno sil a výsledek zvrátili díky velké chuti na svou stranu,“ chválil trenér Martin Vísner. „Honza Novák si dal krásný dárek k narozeninám v podobě tří asistencí. Pro nás to hlavně byla skvělá zkušenost z pohledu rychlosti hry,“ doplnil.

O branky se postarali Šmíd, Hašek a Paluska. Sestava byla následující: Krištofovič – Červený, Tůša, Kulišan, Paluska (Dvořák) – Gadač (Fremr), Novák, Houdek (Němec) – Vilímek, Šmíd, Hašek (Soběhart).