Nedělní dopoledne se neslo ve znamení setkání fotbalových předpřípravek Viktorie Plzeň, Senka Doubravky a Košutky Plzeň. Setkání bylo pojato jako kombinace turnaje a tréninku.

„Holky a kluci v podstatě tři hodiny čistého času buď hráli, nebo trénovali,“ vysvětlují šéftrenéři přípravek FCVP Jaroslav Kovařík a Filip Linhart. „Měli jsme připraveno pět stanoviš, z toho čtyři byly hrací plochy různé velikosti. Páté stanoviště byla menší aréna, kde měli holky i kluci možnost si vyzkoušet vedení míče, střelbu na branku, gymnastické a obratnostní prvky,“ dodávají.

Hrálo se systémem každý s každým dvoukolově – současně na čtyřech hřištích. Vytíženi tak byli všichni hráči. Jeden zápas se hrál 3x5 minut, po pěti minutách hráči přešli na jiné hřiště a zápas pokračoval další pětiminutovkou. Po 15 minutách se jeden z týmů přesunul do arény a tým, který trénoval, šel hrát zápas.

Po druhém kole si to spolu ještě týmy rozdaly v penaltovém rozstřelu, každý hráč pak při odchodu obdržel upomínkové předměty od klubu. „Všichni kolegové trenéři, i my, hodnotíme toto setkání velmi pozitivně. A holky i kluci si to, podle jejich výrazů ve tváři, užili podobně. Věříme, že podobná akce nebyla naposledy,“ doplňují Kovařík s Linhartem.