Výhra nad Mladou Boleslaví znamená pro Viktoriány tři body, třetí vítězství v řadě a posun na pátou příčku ligové tabulky. Tedy dost důvodů k dobré náladě...

Výhra nad Mladou Boleslaví znamená pro Viktoriány tři body, třetí vítězství v řadě a posun na pátou příčku ligové tabulky. Tedy dost důvodů k dobré náladě v kabině. Střelec druhého gólu Martin Fillo má spolu s Michalem Smejkalem, který nahrával na první branku, o další důvod k radosti navíc. Zítra se mají hlásit na srazu reprezentační jednadvacítky, která sehraje v rámci kvalifikace na evropský šampionát zápasy s Tureckem a Ukrajinou. „Pojede se nám dobře, taková šňůra povzbudí,“ tvrdí Fillo a Smejkal svorně.

Martin Fillo je rád, že Viktoriáni splnili svůj cíl rozmnožit plné bodové zisky ze zápasů s Olomoucí a na Kladně. martin_fillo_small.jpg„Věděli jsme, že je tady možnost konečně v tabulce trochu vylítnout nahoru,“ říká opora plzeňské záložní řady.  „Je skvělé, že jsme toho využili, před reprezentační přestávkou je to určitě povzbuzení.“ Martin Fillo si dal nejen vítězstvím, ale i gólem z pětačtyřicáté minuty dárek k dnešnímu svátku. „Jo, je to příjemný,“ culí se, „ale důležitější je, že jsme snad rozehřáli i diváky. Předváděli jsme myslím docela pohledný fotbal.“  Fillo byl sám překvapen tím, kolik prostoru mu dávala tříčlenná obrana Boleslavi. „Místa jsem měl opravdu chvílemi hodně, ten podivný systém na tři obránce mi svědčil,“ přitakává.

Fillův kolega z jednadvacítky Michal Smejkal byl samozřejmě s výhrou nad Mladou Boleslaví také spokojen, na smejkal_michal_small.jpgsvém výkonu ale chyby našel. „Měl jsem tři tutovky a nedal jsem, to je škoda. Ještě že jsme vyhráli, kdyby nám právě tyhle neproměněné příležitosti chyběly, bylo by to pro mě horší,“ konstatuje útočník, který se zaskvěl přesnou přihrávkou na první gól Marka Jarolíma.

Právě kapitán mužstva Marek Jarolím byl opět tahounem plzeňského týmu. „I když se to mohlo marek_jarolim_small.jpgmožná někomu zdát, rozhodně to nebylo jednoduché vítězství,“ míní střelec prvního gólu Plzně. „O to je pro nás cennější,“ dodává. A jak viděl svůj úvodní gól ze 30. minuty zápasu? „Od Michala Smejkala jsem dostal krásný balon za obranu, viděl jsem,že Miller je venku z brány, tak jsem ho přeloboval,“ popisuje.

S rozdílnými pocity hodnotili zápas oba trenéři. Boleslavský kouč Zdeněk Ščasný moc důvodů ke spokojenosti neměl. „V minulých zápasech jsme také neuspěli, ale předváděli jsme dobrý fotbal. To v Plzni neplatilo. I když jsme věděli, že nás Viktorka může opticky nechat kontrolovat hru a pak udeřit, nezvládli jsme to a z první střely jsme si nechali dát gól,“ rekapituluje Ščasný. „Pak jsme hráli bez pohybu a agresivity a dostali na 0:2,“ dodává trenér. V druhém poločase Plzeň podle Ščasného výborně bránila a když se Boleslavským nepodařilo dát rychlý kontaktní gól, bylo jasné, že zápas už otočí jen těžko.

Zdeněk Ščasný hlavní příčiny porážky v Plzni vidí to, že jeho svěřencům chyběl pohyb. „Byli jsme unaveni z náročného programu, vyčerpal nás pohárový zápas, ale na to se nemohu vymlouvat,“ podotýká trenér.

Trenér Viktoriánů Stanislav Levý důvod k radosti měl. „Věděli jsme o ofenzivní síle Boleslavských, kteří na stanislav_levy_small.jpghřištích soupeřů dali už deset gólů, proto jsme se snažili zahustit střed hřiště a chodit do brejků a ty pak zakončovat. Podařilo se nám dát důležitý kontaktní gól a pak stejně důležitou branku do šatny. Jsem rád, že i v druhé půli jsme hru víceméně kontrolovali a zápas dovedli do vítězného konce,“ tvrdí Stanislav Levý.

Plzeňský trenér přes skok týmu na páté místo v tabulce zůstává nohama na zemi. „Jediná cesta k úspěchu je dál tvrdě pracovat. To, že jsme teď pátí, je sice hezké, ale sezona je dlouhá. Propadnout nějakému sebeuspokojení by byla velká chyba,“ uzavírá Levý realisticky.

 

Klára Faistová