Po výhře nad Dinamem Záhřeb, kterým jsme si zajistili vítězství ve skupině C Konferenční ligy, je důležité opět přepnout na ligu. V neděli nás čeká duel se Slováckem (15:00), který je věnovaný partnerským základním školám. Dvě vybrané viktoriáni v posledních dnech navštívili, aby dětem osobně poděkovali za nakreslené obrázky. Vy jste pak vybrali zápasového speakera.

Nedělní utkání pro školy bude speciální. V hledišti Doosan Areny s námi bude přes 1000 dětí ze základních škol z Plzně a okolí, které jsou součástí projektu Viktorka do škol. V minulých dnech právě tyto děti kreslily portréty hráčů Viktorky, ze kterých si hráči vybrali ty, které je budou v neděli reprezentovat místo klasických fotografií na velkoplošných obrazovkách, na soupisce a dalších zápasových grafikách.

Jako poděkování vyrazili vybraní hráči dětem osobně poděkovat a předat jim vstupenky. Například Robin Hranáč zamířil na 33. ZŠ, kde to sám zná. „Hlavně mě překvapilo, jaké množství portrétů děti nakreslily a byly fakt povedené. Během návštěvy jsem všem poděkoval, odpověděl na řadu dotazů, rád jsem se i podepsal. Bylo to příjemné setkání,“ říká obránce, jenž je společně s Pavlem Šulcem patronem nedělního utkání.

Na 25. ZŠ na Slovanech zamířil Milan Havel. V aule na něj čekalo přes 200 dětí, které je přivítaly tradičním viktoriánským pokřikem červená – modrá, Viktorka – Plzeň. Následovala téměř hodinová debata a autogramiáda. „Některé otázky byly náročné, bylo vidět, že děti mají o klubu detailní přehled a zajímaly je i maličkosti,“ směje se „Havlis“.

A právě z 25. ZŠ je i speaker, který ovládl fanouškovskou anketu a v neděli doplní naše duo Pelnář – Poór. Jmenuje se Jára, je mu 14 a je z 8. třídy. „Nemůžu tomu uvěřit, že jsem vyhrál. Strašně se těším na tu atmosféru. A doufám, že bude co nejvíce fanoušků a kluci vyhrajou,“ přeje si. Během dnešního dne absolvoval v Doosan Areně generální zkoušku a v neděli si pak odjede třeba oznámení základní sestavy přímo z hrací plochy.

„Projekt Viktorka do škol i nedělní utkání pro plzeňské partnerské základní školy mi přijdou jako skvělé nápady. Děti takové akce baví a přímé setkání s hráčem je pro ně vždy zážitkem a velkou motivací do sportu obecně. Vyvrcholením pak pro děti bude účast na nedělním utkání, zažijí zápasovou atmosféru na vlastní kůži. Vím, že ne každý žák se na stadion běžně dostane, takže přítomnost na Viktorce bude pro děti opravdu velkou odměnou," říká k projektu Lucie Kantorová, náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a cestovního ruchu a zároveň členka učitelského sboru na 25. ZŠ Plzeň.

Dnes v podvečer vám představíme vybrané portréty přímo od hráčů. A chystáme další překvapení, určitě doporučujeme v neděli sledovat nᚠinstagram!

Viktoriáni, určitě v neděli dorazte (15:00). Vstupenky ZDE.