Viktoria Plzeň se po reprezentační přestávce utkala v Synot lize se Slovanem Liberec a Západočeši si mohli výhrou upevnit vedení v tabulce. I když Viktoria v utkání vedla po brance Pilaře, nakonec z Liberce odjíždí s jedním bodem za remízu 1:1.

„Chtěli jsme vyhrát, ale bylo to tu dnes hodně těžké. Nechci se vymlouvat, ale neměli jsme moc času na přípravu kvůli reprezentaci. Kompletní tým se nám sešel pár dnů před zápasem. To nás ale neomlouvá a dnes jsme tady určitě měli vyhrát,“ hodnotí zápas trenér Miroslav Koubek.

Viktoria byla v utkání mírně lepším týmem a za stavu 1:0 měla několik šancí na to, aby si vedení pojistila. Žádnou šanci ale nevyužila a tak přišel trest. „V tomto ohledu je to ztráta, ty šance jsme prostě měli dát. V závěru už to bylo takové hektické a Liberec si došel pro bod,“ říká trenér Plzně.

Domácí Liberec tak po vysoké výhře nad Ostravou potvrdil narůstající formu a i podle plzeňského kouče je vidět herní progres. „Liberec byl agresivní, hrál dobře kombinačně, výborný zápas odehrál Šural, který je ve velké formě a dělal nám problémy,“ chválí soupeře Koubek.

Trenér Viktorie zároveň poodkryl, na čem musí v trénincích se svými hráči zapracovat. „Nás už pár zápasů trápí koncovka, na které pořád musíme pracovat. Daří se nám přechodová fáze, ty šance si vytvoříme. Ale ve finální fázi máme mezery,“ dodává Koubek.

I přes to, že Plzeň nedokázala v Liberci vyhrát, zůstává na prvním místě Synot ligy. „Vedeme tabulku o jeden bod a ne o tři jak jsme původně chtěli. Nicméně v této fázi není vůbec podstatné, jestli vedete o bod nebo o čtyři. Stále se liga rozehrává a ty nejdůležitější momenty teprve přijdou. My jsme vděční za to, že i tak jsme v tabulce první a pokusíme se opět poodskočit v příštím utkání doma s Ostravou. Tu chceme porazit a potěšit naše fanoušky na našem stadionu.,“ uzavírá trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek. 

Fotogalerie