Ve středu slavil 28. narozeniny a vůbec poprvé v den oslav nastoupil k zápasu. Na konci, kdy na tabuli svítilo Plzeň – Slavia 4:2, byla radost čerstvého osmadvacátníka Jana Rezka dvojnásobná. Aby ne, na výhře se sám podílel gólem. „Ta pěkná přihrávka byla dárkem od Pavla Horvátha, kdybych to nedal, hodně bych se zlobil,“ usmíval se „Réza“ po vítězném zápase.

Ve středu slavil 28. narozeniny a vůbec poprvé v den oslav nastoupil k zápasu. Na konci, kdy na tabuli svítilo Plzeň – Slavia 4:2, byla radost čerstvého osmadvacátníka Jana Rezka dvojnásobná. Aby ne, na výhře se sám podílel gólem. „Ta pěkná přihrávka byla dárkem od Pavla Horvátha, kdybych to nedal, hodně bych se zlobil,“ usmíval se „Réza“ po vítězném zápase.

Rezek přiznával, že vstup do zápasu si viktoriáni představovali jinak. „Začali jsme hodně vlažně a rychle dostali první zbytečný gól. A i když jsme pak srovnali, Slavia šla znovu do vedení a pro nás to nebyla snadná situace,“ líčí ofenzivní hráč Plzně.

Obrat ale přišel po přestávce. Na hřiště nastoupila Viktoria v jiné, lepší formě a v plném nasazení. Slavii vygumovala z trávníku. „Spoustu věcí jsme si o půli vyříkali,“ vysvětluje Rezek důvod proměny. A byl to právě on, kdo zavelel k obratu. V 50. minutě po Horváthově přihrávce překonal Martina Vaniaka a vyrovnal. A když k tomu během další čtvrthodiny přidali další branky Střihavka a Horváth, bylo plzeňské dílo dokonáno. „Ve druhé půli jsme Slavii přehráli, šli jsme za vítězstvím,“ tvrdí Rezek.

Podle něj je pro plzeňskou kabinu výhra nad loňským mistrem důležitá, i když v tabulce už se Plzeň nahoru neposune. „Hlavně chceme zůstat na pátém místě, to si myslím, že by byl hezký výsledek. Zespoda se na nás tlačí Olomouc, tak body jsou třeba.“

Ještě další význam má pro Plzeň výhra nad „sešívanými“. „Konečně jsme po šesti zápasech vyhráli. Někdo říká, že hrajeme hezký fotbal a taková série není až tak podstatná, mne to ale mrzelo,“ přiznává viktorián.

Narozeninové oslavy si tak může vychutnat. „Něco určitě dám do kabiny. Musím se zeptat trenéra, co je nebo není povolené,“ konstatuje.

Větší oslavu než tu narozeninovou by si ale jako ostatní rád užil až 18. května večer. Po úspěšném finále Ondrášovka cupu s Jabloncem.