Viktorii Plzeň čeká první představení v rámci základní skupiny Evropské ligy na domácí půdě. Ve čtvrtek 28. září ji prověří izraelský Hapoel Beer-Sheva s Tomášem Pekhartem na hrotu útoku.

„Je to druhý zápas ve skupině. V prvním jsme v Rumunsku prohráli, a pokud bychom ani tento nezvládli, byla by to pro nás dost velká ztráta v bojích o postup,“ uvědomuje si před zápasem trenér Pavel Vrba, jenž bude moci v evropském zápase využít i služeb Michaela Krmenčíka. „Je to patrné, Michal je pro nás velice platný útočník, který dokáže střílet branky. Z tohoto pohledu je to opravdu důležitý hráč,“ přemýšlí Vrba.

„Beer-Sheva je ofenzivní mužstvo, má velice dobré hráče na stranách a silného hrotového útočníka. Všichni se snaží hodně kombinovat, což se fanouškům určitě líbí. Bude zajímavé, jak se s jejich hrou dokážeme vypořádat,“ má jasno trenér Viktorie, který se snažil čerpat poznatky ze zápasu Hapoelu s Luganem.

V sezóně 2012/2013 se Plzeň utkala s jiným izraelským týmem – Hapoelem Tel-Aviv. „Je hrozně těžké srovnávat. S Tel-Avivem jsme hráli v době po první Lize mistrů, kdy jsme měli stabilizovaný a úspěšný kádr. Beer-Sheva je mužstvo, které za poslední roky hraje evropské poháry a v Izraeli patří k úspěšným mužstvům. Myslím si, že zápas nabídne oboustranně ofenzivní pojetí,“ dodává Pavel Vrba.

Fotogalerie