Zlepšená hra v obraně - to je podle hráčů plzeňské Viktorie hlavní důvod toho, že se jim pod koučem Vrbou daří a v lize pod ním dvakrát remizovali a třikrát vyhráli. Naposledy v...

Zlepšená hra v obraně - to je podle hráčů plzeňské Viktorie hlavní důvod toho, že se jim pod koučem Vrbou daří a v lize pod ním dvakrát remizovali a třikrát vyhráli. Naposledy v sobotu jasně přehráli třetí tým tabulky Mladou Boleslav a po výhře 2:0 mají na kontě už devatenáct bodů.

 

"Naše obranná hra má teď hlavu a patu. Od defenzivy všechno začíná a my hrajeme dozadu dobře, už nepouštíme soupeře do vyložených šancí. Hra dopředu pak byla naší silnou stránkou od začátku podzimu," hodnotil kapitán Plzně Pavel Horváth, který poukázal i na to, že poslední zápasy Plzeň hrála v téměř nezměněné sestavě. "To je také znát."

Plzeňané se o defenzivě daleko víc baví, rozebírají jednotlivé zápasy. "Je jednoznačně dané, kdo co má hrát. Každou chybu nám trenéři vyčtou a každý ví, co má dělat," popisoval Horváth cestu Plzně k vyztužení obrany.

V zápase s Mladou Boleslaví si Plzeň připsala druhou nulu z posledních čtyř zápasů, blízko k ní měla přitom i v Brně, kde inkasovala v samotném závěru po penaltě. "Dostáváme málo gólů. To je hlavní díl toho, že se nám daří," zopakoval plzeňský kapitán.

Ke zlepšené defenzivní hře pak v zápase s Mladou Boleslaví viktoriáni přidali i svou tradičně silnou zbraň, tedy kombinaci. "Naše záložní řada přehrávala soupeře, dobře jsme kombinovali," pochvaloval si kouč Plzně Pavel Vrba.


logo_dnes.jpgJeho tým ale paradoxně nedal góly z kombinační hry, ale ze dvou rohových kopů zahrávaných Petrželou. Ve 30. minutě na přední tyči prodloužil balon Rezek a míč poslal za Millerova záda hlavou Navrátil. Ve 49. minutě pak gólově hlavičkoval u bližší tyče Kolář. "Jsem samozřejmě rád, že jsem konečně dal svou první branku v plzeňském dresu. Sice to nebylo po samostatné akci, tu jsem zase zakončil špatně, ale gól se počítá," usmíval se. Na to hned reagoval i Horváth. "Před branku jsme poslali vyhlášené hlavičkáře jako je Honza Rezek nebo Dan Kolář. Od těch by gól hlavou nikdo nečekal, takže jsme soupeře překvapili. Danovi se pak stačilo podívat do světel a bylo to," smál se. Viktoriáni si tak v sobotu večer teprve podruhé v sezoně vychutnali domácí výhru při vítězném pokřiku "Prší prší Gambrinus". Zazpívají si i příští neděli na Kladně?

 

 

 

Kouč Vrba nosí do kabiny banány a pomeranče
Srandičky, motivace. I to pomáhá trenéru plzeňských fotbalistů Pavlu Vrbovi dostat ze svých svěřenců na hřišti to nejlepší. Za třiadvacet bodů na konci podzimu mají viktoriáni slíbenou delší dovolenou, za výhru nad Mladou Boleslaví pak bude Vrba každý den nosit do kabiny ovoce. "Ráno ho budu kupovat a před tréninkem nosit do kabiny," prozradil trenér.


"Je to příjemné," reagoval kapitán Pavel Horváth. "Není až tak důležité, jaká odměna je, ale že je to něco navíc. Kromě peněz," smál se. "Budu muset chodit na tréninky včas, aby něco ještě zbylo. A taky doufám, že když se bude dařit dál, trenér s odměnami ještě přitlačí." Horváth měl také starost, jak si mužstvo vyslouží delší dovolenou.


"Bylo řečeno, že je to za 23 bodů, tak se bojím, abychom se přesně trefili," počítal. "Teď máme devatenáct... no, nějak to uděláme." Kapitán Plzně ale hned v dalším žertu přiznal, že o delší volno vlastně ani moc nestojí. "Stejně je třeba začít tak po týdnu něco dělat. Mně volno nesvědčí, nějak po něm vždycky otejkám," zubil se.


Fotbalisté Plzně mají třiadvacet bodů a tím pádem delší dovolenou ve svých rukou. Do konce podzimní části ligy zbývají dvě kola a Plzeň má 19 bodů. Teď v neděli hraje na Kladně a v sobotu 29. listopadu se s domácími fanoušky i podzimní částí rozloučí zápasem s Olomoucí.


"Tři body s Boleslaví byly hodně důležité. Teď je ale třeba nasbírat co nejvíc bodů, čímž bychom se přiblížili v tabulce třeba i Boleslavi nebo Baníku," konstatoval Vrba. Je to reálné. Vrbova motivace zatím Plzni svědčí.