Po závěrečném hvizdu zápasu se Slávií bylo v plzeňské kabině veselo. Bezbrankovou remízu s favoritem na titul brali hráči, trenéři i fanoušci. A všichni vyzdvihovali Lukáše...

Po závěrečném hvizdu zápasu se Slávií bylo v plzeňské kabině veselo. Bezbrankovou remízu s favoritem na titul brali hráči, trenéři i fanoušci. A všichni vyzdvihovali Lukáše Krbečka, který chytil dva pokutové kopy. "Je to paráda. V kariéře se mi už dvakrát povedlo dvě penalty chytit, jednou v dorostu, podruhé s reprezentací osmnáctek, ale tohle bylo nejhezčí. Když jsem slyšel, jak lidi křičí, měl jsem husí kůži," líčil nadšený Krbeček po zápase. Ten si při první Kalivodově penaltě z 56. minuty lukas_krbecek_small.jpgbyl podle svých slov jistý. "Vzpomněl jsem si, že do stejného místa ji kopl v předkole Ligy mistrů," usmíval se hrdina zápasu. Při té druhé, kterou kopal v 85. minutě Tavares, to riskl. "Řekl jsem si, že to zkusí do stejného místa a vyšlo to."

Krbeček už na podzim chytil penaltu v televizním zápase s pražskou Spartou. Tehdy byl exekutorem Ludovic Sylvestre. "Že bych byl specialista na penalty? Necítím se tak a ani je nijak moc netrénuju. Na to jsou tady v Plzni Adam Varadi s Martinem Ticháčkem. Pořád se sází o džus a sušenku. Já je jenom sleduju a asi jsem něco od nich vysledoval," smál se Krbeček.

Spokojený s bodem byl i záložník Viktorie TomᚠRada. "Jsem odchovancem Sparty a proti Slávii mám vždycky dvojnásobnou motivaci," svěřoval se. "Teď klukům donesu do kabiny něco dobrého k jídlu, po tréninku je hlad,"

tomas_rada_small.jpgRada věří, že bodem ze Žižkova a teď i se Slávií Viktoria odstartovala lepší éru. "Snad ano. Důležité je, že jsme zlepšili defenzivu a už dva zápasy jsme odehráli vzadu s nulou. Teď bude ještě důležité zlepšit ofenzivní činnost a dát nějaký gól."stanislav_levy_small.jpg

Trenér Slávie Karel Jarolím byl zklamaný. "Chtěli jsme v Plzni vyhrát a udržet dvoubodový náskok před Spartou.Když se navíc pro nás zápas takto vyvíjel a kopali jsme dvě penalty, je remíza určitě ztráta. Je ale ještě dost kol, abychom se porvali o titul," řekl Jarolím, jehož tým je po 24. kole Gambrinus ligy o skóre druhý za pražským rivalem.   

Plzeňský trenér Stanislav Levý svůj tým pochválil za bojovnost, agresivitu a nasazení. "Potvrdilo se, že Slávia má silné a kvalitní mužstvo. I když nás ve druhé půli dostala částečně pod tlak a navíc zahrávala dvě penalty, my jsme dokázali udržet čisté konto. S remízou jsem absolutně spokojen."