Soustředění ve španělské Esteponě pokračuje, viktoriáni absolvovali další den dvoufázových tréninků a už se připravují na první přátelská utkání proti zahraničním soupeřům. Ve středu 23. ledna poměří síly s čínským Wu-chanem Čuo-er, o den později se utkají s maďarským týmem Puskás Akadémia.

Druhý ze série těchto zápasů nabídneme fanouškům prostřednictvím přímého přenosu, z obou duelů pak budeme v průběhu informovat textově na sociálních sítích. Samozřejmostí budou opět tradiční pozápasové reportáže, ohlasy i videosestřih. Trenér Pavel Vrba má ve Španělsku k dispozici široký kádr, do utkání tak může nasadit odlišné jedenáctky.

„Konkurence v týmu je veliká, ale to je dobře. Každý tak bojuje o své místo a všichni jedeme na sto procent,“ těší Romana Hubníka. „Na konfrontaci se zahraničními soupeři se samozřejmě těšíme, je důležitá. Jedná se už o finální fázi přípravy, po které nás čeká náročná jarní část sezony, takže musíme mít kvalitně natrénováno a herní praxe je nezbytná,“ uvědomuje si kapitán týmu.

Na úvod soustředění odehraje Viktoria Plzeň dva duely ve dvou dnech. Na tréninkovém hřišti Arroyo Enmedio, vzdáleném zhruba pět minut chůze od hotelu, se od 16:00 utkají nejprve s čínským týmem Wu-chan Čuo-er a následně s maďarským celkem Puskás Akadémia.

Představení soupeře – Wu-chan Čuo-er

Wu-chan Čuo-er Football Club, v anglickém přepisu Wuhan Zall, byl založen před devíti lety. Tým v roce 2018 vyhrál druhou nejvyšší soutěž a postoupil do tamní Superligy. V Číně je nazýván buď jako Han Army (Hanova armáda), nebo jako Nine-headed Bird (devítihlavý pták či devítihlavý fénix). Své zápasy hraje na stadionu Dongxihu Sports Centre s kapacitou 30 tisíc diváků, který byl postaven teprve v roce 2017.

Druhou ligu vyhrál Wu-chan se ziskem 63 bodů a skóre 60:25, druhý Šen-čen-š´ měl až o 10 bodů méně. Mezi zahraničními hráči, kteří se pohybovali na soupisce tohoto týmu v minulém roce, bylo brazilské duo Pedro Junior a Rafael Silva, bolívijský reprezentant Marcelo Martins Moreno (ten už ovšem přestoupil do týmu Š´-ia-čuang Jung-čchang) a útočník z Pobřeží slonoviny Jean Evrard Kouassi.

Ve Španělsku už Wu-chan odehrál jedno přátelské utkání, v Sotogrande podlehl švýcarskému týmu FC Will 0:2. Den po zápase s Viktorií se pak Hanova armáda utká ještě s Concordia Chiajna z rumunské ligy.

Představení soupeře – Puskás Akadémia

Puskás Ferenc Labdarugó Akadémia je tým z maďarské vesnice Felcsút, aktuálně se nacházející na devátém místě nejvyšší maďarské ligy Nemzeti bajnokság I. V 18 duelech získal 21 bodů při skóre 21:24, přitom start do ligy měl Puskás otřesný – z prvních sedmi zápasů získal jen dva body za remízy s Diósgyöri a Kisvárdou.

Tým trenéra Jánose Radokiho hraje na malém, ovšem velmi pěkném stadionu Pancho Aréna s kapacitou 3 816 diváků. Založen byl za účelem vytvoření profesionální akademie pro nejlepší maďarský tým z Videotonu (MOL Vidi FC) a na počest legendárního Ference Puskáse.

Puskás Akadémia vyhrála dvakrát druhou nejvyšší maďarskou ligu (2013 + 2017) a v sezoně 2017/2018 dokonce došla do finále maďarského poháru (Magyar Kupa), kde na pokutové kopy podlehla Újpesti. Na soupisce týmu jsou i dva fotbalisté ze Slovenska – záložníci Ján Vlasko (dříve například Liberec, Trnava, Lubin) a Jozef Urblík (dříve Nitra, Jihlava).

Maďarský celek už má za sebou také první zápasy na soustředění, v Marbelle podlehl švýcarské Basileji 1:2 a následně na La Línea de la Concepción Stadium vyhrál nad CSKA Sofia 3:1. Dnes večer ještě na stejném místě odehraje duel s Lausanne Sport ze Švýcarska, ve čtvrtek už odehraje přátelské utkání proti Viktorii Plzeň.

Fotogalerie