Viktoria vypadla v MOL Cupu 2021/2022 v osmifinále. Nevydařené utkání zhodnotil společně s trenérem Michalem Bílkem brankář Jindřich Staněk.

„První poločas byl poměrně v pořádku,“ začal své hodnocení trenér Plzně. „Drželi jsme míč a soupeře nepouštěli do velkých šancí. Začátek druhé půle byl horší. Komplikovali jsme si to v rozehrávce a dostali jsme dva rychlé góly. Pak jsme zkusili posílit ofenzivu, ale vyloženou šanci jsme měli jenom jednu (Aleš Čermák). Málokrát jsme stříleli na bránu,“ konstatoval.

Vypadnutí v MOL Cupu trenéra Viktorie mrzí. „V poháru jsme chtěli dojít co nejdál. Chtěli jsme ho vyhrát, bohužel se to nepodařilo. Teď je třeba se soustředit na ligu a odehrát ji dobře,“ uvědomuje si Michal Bílek. „Teď máme čtyři dny nato, abychom se dali dohromady. Vrátí se nám Kalvach, budou k dispozici i další hráči, kteří dnes nenastoupili od začátku. Věřím tomu, že se dáme dokupy tak, abychom utkání na Slavii zvládli lépe herně i výsledkově,“ uzavřel kouč hodnocení.

„Hráli jsme špatně. Vytvořili jsme si snad jen jednu stoprocentní šanci... Nebylo to dobré a strašně nás to mrzí, chtěli jsme zopakovat finálovou účast jako vloni, bohužel,“ hledal těžce slova brankář Jindřich Staněk, který i za stavu 0:2 věřil v alespoň vyrovnání stavu. „Věřil jsem, že máme kvalitu a jsme schopní vstřelit dva góly v krátkém úseku. Jenže to dnes bohužel nevyšlo, ke konci už si to Mladé Boleslav pohlídala u rohového praporku,“ řekl.

Také on ví, že bude potřeba vyřazení hodit co nejdříve za hlavu a soustředit se na blížící se zápas na hřišti Slavie Praha. „Do zápasu zbývají čtyři dny a všichni víme, jak je pro nás důležitý. Musíme to hodit za hlavu a pokračovat ve výborné ligové sérii. Ale je pravda, že takhle po zápase jsme zklamaní, že nám utekl MOL Cup,“ vysvětlil Jindřich Staněk.

Fotogalerie