Na tiskové konferenci před startem jarní části sezony 2018/2019 promluvili prezident klubu TomᚠPaclík, generální manažer Adolf Šádek, hlavní trenér Pavel Vrba, kapitán týmu Roman Hubník a předseda správní rady Nadace pro transplantace kostní dřeně Pavel Jindra.

Trenér Vrba na úvod shrnul zimní přípravu. „Absolvovali jsme takové dva bloky. První v Plzni a druhý ve Španělsku. Jsme rádi, že hlavně na soustředění nám vyšlo počasí a měli jsme ideální podmínky. Čeká nás hodně těžký začátek jarní části sezony, který by mohl i rozhodnout o tom, jak bude vypadat celý ročník. Já doufám, že dobře,“ přeje si Vrba. „Jsme rádi, že příprava byla kratší. Na jarní část sezony se hrozně těšíme. Na úvod nás čeká ligový zápas v Mladé Boleslavi, poté začneme analyzovat Dinamo Záhřeb,“ doplnil kapitán Roman Hubník.

„Máme po velice těžkém, ale řekl bych že i úspěšném, podzimu,“ řekl TomᚠPaclík. „Na jaře budeme hrát dvě soutěže a v obou chceme být úspěšní. Cílem není nic jiného, než bojovat o titul a v Evropské lize o postup, ačkoliv nás čeká velmi silný soupeř,“ doplnil klubový prezident.

Na start jara nebude připraveno několik zraněných hráčů. „Nejhůře je na tom samozřejmě Krmenčík, který se zapojí až v dubnu či v květnu. Složitější zákrok měl také Daniel Kolář, počká si přibližně měsíc. Do tréninku už se v tomto týdnu zapojí Radim Řezník, druhé zranění bohužel potkalo Jana Kopice. Doléčuje se Erik Pačinda,“ odtajnil Vrba.

Na tiskové konferenci padla otázka i na finance klubu. „Peníze, které jsme vydělali, budeme investovat do rozvoje klubu – jeho infrastruktury, nakupování hráčů a podobně. Jak jsme již říkali, nejsme nuceni prodávat hráče. Peníze, které jsme si vydělali, jsou stoprocentně reinvestované do rozvoje klubu,“ vysvětlil generální manažer Adolf Šádek.

Důležitost nadcházejícího souboje v Evropské lize s Dinamem Záhřeb si dobře uvědomuje celý tým. Zdůraznil to i trenér Pavel Vrba: „Jak my, tak Slavia víme, o co hrajeme – o český koeficient. Slavii budeme držet palce a doufáme, že i oni nám. Rozhodně nehodláme nic vypouštět, oba týmy budeme chtít uhrát co nejlepší výsledky. Z tohoto pohledu je možná škoda, že se oba spolu utkáme mezi dvojzápasem v Evropské lize.“

VSTUPENKY NA DINAMO JSOU STÁLE V PRODEJI

Po ukončení této části konference předali Pavel Vrba, Roman Hubník i Pavel Jindra vydražený dres Paříže Saint-Germain z aukce na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně jeho novému majiteli Karlovi Zajíčkovi. „Viktoria Plzeň přešla od vznešených slov k činům. Mohla si v klidu užívat slávu v Lize mistrů, ale podstoupila nesmírně složitá administrativní jednání a dostala logo NTKD na své dresy, toho si nesmírně vážím. Plzeň se tím zařadila minimálně z etického hlediska mezi velkokluby,“ řekl Pavel Jindra. „Byl to pro nás významný projekt, který zapadá do naší filozofie. Význam NTKD převyšuje hranice Česka a jsme rádi, že jsme u toho mohli být,“ doplnil TomᚠPaclík.

Fotogalerie